אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב דורשת ממרצדס לבדוק "אי סדרים" בנתוני פליטת המזהמים של מכוניותיה צילום: יצרן

ארה"ב דורשת ממרצדס לבדוק "אי סדרים" בנתוני פליטת המזהמים של מכוניותיה

דיימלר, יצרנית מרצדס, לא הואשמה באופן רשמי והרשויות בארה"ב ממתינים לתוצאות הבדיקה של החברה. היום פרסמה מרצדס דו"חות מאכזבים לרבעון הראשון של השנה עם ירידה של 31% ברווח הנקי

22.04.2016, 11:02 | שירות כלכליסט
חברת דיימלר, המייצרת את מותג המכוניות מרצדס, הודיעה כי תבחן מחדש את תהליך עריכת מבחני הפליטה למכוניות שלה, זאת במקביל לפתיחת חקירה בנוגע ל"סימנים אפשריים לאי סדירות", בהתאם לדרישת משרד המשפטים האמריקאי.

דיימלר לא הואשמה באופן רשמי בהתנהלות לא נאותה בנוגע לדיווח על רמות הפליטה של המכוניות שלה בארה"ב, אך המהלך נובע מהתגברות הפיקוח מצד הרגולטורים על האופן בו יצרניות המכוניות מציגות את רמות הפליטה של כלי הרכב.

מוקדם יותר השנה הוגשה תביעה ייצוגית נגד החברה בטענה שטכנולוגיית BlueTEC שבה היא משתמשת במכוניות הדיזל שלה משביתה את הכלים לפיקוח על הפליטה כשהטמפרטורות יורדות מתחת ל-10 מעלות צלסיוס, והמכוניות פולטות תחמוצות חנקן רעילות ברמה הגבוהה פי 65 מהמותר על פי תקנות המשרד להגנת הסביבה האמריקאי.

ההודעה של דיימלר מגיעה יום לאחר פרסום תכנית הפיצוי של פולקסווגן לבעלי מכוניות הדיזל שלה בארה"ב, שבהן הותקנה תוכנה המזייפת את תוצאות בדיקות הזיהום. שערוריית פולקסווגן שפרצה בספטמבר 2015 הובילה לחקירות של יצרניות רכב נוספות ברחבי העולם. השבוע הודתה מיצובישי היפנית שסילפה את תוצאות מבחני צריכת הדלק של המכוניות שלה ביפן, ובצרפת מתנהלות חקירות מקבילות נגד פיז'ו-סיטרואן ונגד רנו.

מרצדס E קלאס. ירידה במכירות מרצדס E קלאס. ירידה במכירות מרצדס E קלאס. ירידה במכירות

בתוך כך, היום (ו') דיווחה דיימלר על ירידה ברווח ברבעון הראשון, על רקע ירידה במכירות של דגמי S קלאס ו-E קלאס. יצרנית הרכב דיווחה כי הרווח הנקי ירד ל-1.4 מיליארד יורו (1.58 מיליארד דולר) מ-2.05 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד. התוצאות פספסו את תחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 1.6 מיליארד יורו. במקביל, ההכנסות טיפסו ב-2% ל-35 מיליארד יורו, בעוד שהאנליסטים ציפו להכנסות בגובה 36.12 מיליארד יורו.

הרווח לפני ריבית ומסים מפעילות מתמשכת ירד ל-2.64 מיליארד יורו מ-2.93 מיליארד יורו. מדיימלר נמסר כי הם מצפים להתאוששות בתוצאות במחצית השנייה של השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות