אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל: תוכנית הפיתוח החדשה תשפיע על עלויות הייצור צילום: טל שחר, אוראל כהן, בועז אופנהיים

חברת החשמל: תוכנית הפיתוח החדשה תשפיע על עלויות הייצור

שטייניץ הורה לחברה להגיש לו עד אמצע מאי תוכנית פיתוח חדשה: התחנה הפחמית באשקלון לא תוקם, החברה תצמצם השימוש בפחם

22.04.2016, 16:56 | שאול אמסטרדמסקי
שר האנרגיה יובל שטייניץ הורה לחברת חשמל לגבש תוכנית פיתוח חדשה ולהגיש אותה לאישורו עד אמצע חודש מאי, שבועיים לאחר חג הפסח.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח לבורסה של חברת חשמל, שר האנרגיה הורה באופן רשמי להנהלת חברת חשמל לבטל סופית את פרויקט הקמת תחנה D, שהיתה אמורה להיות תחנה חדשה באשקלון שתפעל על בסיס פחם, וכן להכליל בתוכנית פרויקט לצמצום הפליטות המזהמות בתחנת הכוח בחדרה.

חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן חברת החשמל | צילום: אלעד גרשגורן חברת החשמל, צילום: אלעד גרשגורן

בנוסף, בהמשך לבקשה של השר להגנת הסביבה אבי גבאי, הורה שטייניץ לחברת החשמל להגיש תוכנית לצמצום השימוש בפחם לייצור חשמל. המשמעות היא כי חברת החשמל תצטרך להגביר את השימוש בדלקים אחרים, בעיקר בגז, שכיום יקר יותר מאשר הפחם.

זו ככל הנראה הסיבה שחברת חשמל מציינת בהודעה לבורסה כי להוראה של שטייניץ תהיה השפעה מהותית על פעילות החברה, ובעיקר על עלויות ייצור החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הקטנת השימוש בפחם זול יעלה מאוד את מחיר החשמל וככה תחנות החשמל הפרטיות ירוויחו יותר
אין גבול לחמסנות של הטייקונים. מחיר החשמל נמוך מדי לטעמם ובנוסף לא קונים מספיק גז יקר מתשובה, אז בשם טובת הציבור מקטינים את השימוש בפחם, מחייבים את חברת החשמל לצרוך גז יקר ואז כל הטייקונים שמחים. תשובה חוגג ובעלי תחנות החשמל הפרטיות חוגגים כפליים.
כלכלן בכיר  |  29.04.16
2.
יובל
יובל המבולבל מקשקש בזנב ראשית נהול כושל של עסקנים ולא מקצוענים שנית אין גבול לחוצפה ולאטימות של הנהלת חברת חשמל והמדינה יש גז חופשי אז מה קורה קומבינה ועוד קומבינה יוצרת אנדרלמוסיה הגיע הזמן להחליף את הסוסים גוויה מתה חברת חשמל אבל מה לעשות אפשר לחלוב את האזרחים השאלה עד מתי כל הועדות שוות לתחת יובל המבולבל הפודל התורן של הפולטיקה
עמוס  |  23.04.16
לכל התגובות