אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיאט-קרייזלר: ריקול ל-1.1 מיליון מכוניות צילום: אי אף פי

פיאט-קרייזלר: ריקול ל-1.1 מיליון מכוניות

הסיבה לקריאה למוסכים - 41 מקרי פציעה שאירעו לאחר שמכוניות הידרדרו אחרי שהנהגים יצאו מהן והיו בטוחים שהן במצב חנייה

22.04.2016, 23:24 | שירות כלכליסט

חברת פיאט-קרייזלר עורכת ריקול (קריאת שירות) ל-1.1 מיליון כלי רכב ברחבי העולם. הסיבה לקריאה למוסכים היא 41 מקרי פציעות שהתרחשו לאחר שנהגים יצאו מהמכונית וסברו בטעות שהשאירו אותה במצב פארקינג (חנייה). הריקול מכסה את כל דגמי המכוניות והג'יפים האוטומטיים שעלולים להיות מבלבלים עבור הנהגים.

 

קראו עוד בכלכליסט

850 אלף מכוניות שייכות לנהגים בצפון אמריקה ו-250 אלף מכוניות בשאר העולם. המכוניות שנקראו למוסך כוללות דגמים אוטומטיים מהשנים 2012 עד 2014 של דודג' צ'ארגר וקרייזלר 300 סדאן, וכמו כן דגמי ג'יפ גרנד צ'ירוקי מהשנים 2014-2015.

 
קרייזלר 300 (ארכיון) קרייזלר 300 (ארכיון) קרייזלר 300 (ארכיון)

 

בתחילת חודש פברואר האחרון פורסם, כי פיאט קרייזלר תכייל מחדש את מנועי הדיזל של מכוניותיה, כדי שיהיו נקיים יותר. ה"ניקיון" נובע מבדיקה פנימית שערכה היצרנית, לאחר שהתגלתה פרשת "דיזלגייט", שבה היו מעורבות מכוניות פולקסווגן. הרכבים בעלי תוכנות הזיהום המשודרגות ישווקו בעולם החל בחודש אפריל הקרוב.

לפני תשעה חודשים הודיעה החברה על ריקול ל-1.4 מיליון מכוניות בעלי מכשירי רדיו מסוג מסוים, וזאת בעקבות החשיפה שלפיה חוקרי אבטחת מידע הצליחו להשתלט על מחשבי מכונית מתוצרת החברה מרחוק. הריקול כלל מכוניות מדגמי דודג' (צ'אלנג'ר), ג'יפ (צ'ירוקי וגרנד צ'ירוקי), ראם וקרייזלר שיוצרו השנה.

לפי הודעת החברה בחודש יולי אשתקד, "בטיחות לקוחותינו בארה"ב היא בעדיפות עליונה, כמו גם שמירת אמונם במוצרי החברה. בהתאם לכך, החברה הקימה צוות של מהנדסי בקרת איכות שיזהה ויישם את האמצעים הטובים לפיתוחי תוכנה". החברה מסרה כי לא ידוע לה על נפגעים כתוצאה מהשתלטות מרחוק של האקרים, והמהלך נעשה "ליתר ביטחון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות