אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה: התביעה בארה"ב משכה בקשה לחייב את אפל לפרוץ לאייפון צילום: עמית שעל

בפעם השנייה: התביעה בארה"ב משכה בקשה לחייב את אפל לפרוץ לאייפון

הבקשה לסיוע בפריצה לאייפון של סוחר סמים נמשכה לאחר ש"גורם המחזיק בסיסמת הגישה למכשיר סיפק אותה לתביעה"; הדיון בניו יורק, שבמרכזו עמד אייפון 5S עם גרסה 8 של iOS, אמור היה להיות החזית החדשה בין אפל למשרד המשפטים

23.04.2016, 11:39 | עומר כביר

הפתעה בניו יורק: התובעים הפדרליים משכו את בקשתם לחייב את אפל לסייע להם לפרוץ למכשיר אייפון של סוחר סמים, אחרי שלדבריהם פנה אליהם גורם שמחזיק בסיסמת הגישה למכשיר – כך לפי תצהיר שהגישה אתמול התביעה לבית המשפט בברוקלין שדן בסוגיה. 

"אתמול בערב, אינדבידואל סיפק לנו את הסיסמה לאייפון המדובר", נכתב בתצהיר. “בלילה שעבר, הממשלה הזינה את הסיסמה ידנית וזכתה בגישה למכשיר. לפיכך, הממשלה לא זקוקה עוד לסיוע של אפל בפריצה לאייפון ומושכת את בקשתה". לפי הוול סטריט ג'ורנל היה זה סוחר הסמים, שכבר הודה בעבירות שיוחסו לו, שסיפק את הסיסמה למכשיר.

אייפון 5s, צילום: עמית שעל אייפון 5s | צילום: עמית שעל אייפון 5s, צילום: עמית שעל

בית המשפט בניו יורק אמור היה לדון בבקשת משרד המשפטים אחרי שבפרואר דחה את בקשת הרשויות לחייב את אפל לסייע בפריצה לאייפון. התובעים הפדרליים בתיק ביקשו מערכאה גבוהה יותר לדון מחדש בהחלטה, ובתגובה הגישה אפל לפני כשבוע תצהיר שבו היא מציגה את עמדתה.

זוהי הפעם השנייה שמשרד המשפטים נסוג במפתיע מבקשתו לחייב את אפל לסייע בפריצה לאייפון. המקרה המפורסם יותר עוסק באייפון של המחבל מפיגוע הירי בסן ברנרדינו ועלה לכותרות אחרי שבפברואר בית משפט בקליפורניה הוציא צו שמחייב את אפל לסייע בפריצה למכשיר.

הצו הורה לאפל ליצור גרסה של מערכת ההפעלה שלה לאייפון, שתאפשר ל-FBI להזין סיסמאות ללא הגבלה (כיום, המידע שעל המכשיר נמחק אחרי 10 ניסיונות כושלים), וכך לעקוף את ההצפנה שעל המכשיר ולחדור למידע ששמור עליו. אפל ערערה על ההחלטה, אבל הקרב המשפטי בוטל ברגע האחרון, לאחר שה-FBI הודיעה שהצליחה לפרוץ למכשיר בכוחות עצמה.

ואולם, כבר אז היה ברור שלא מדובר בסוף פסוק, שכן הפתרון שנמצאמתאים רק לאייפון מדגם 5C שמריץ את גרסה 9 של מערכת ההפעלה iOS, ולא יכול לשרת את הממשל ורשויות אכיפת החוק בכל עשרות המקרים האחרים שבהם הם מבקשים לפרוץ לסמארטפונים מוצפנים של חשודים.

הדיון בניו יורק, שבמרכזו עמד אייפון 5S עם גרסה 8 של iOS אמור היה להיות החזית החדשה בין אפל למשרד המשפטים, וקדם לו אף דיון סוער בקונגרס, ואולם עתה נסוג הממשל גם ממנו. בכל מקרה, סביר שלא מדובר בסוף פסוק ואחד מעשרות התיקים האחרים בהם דורש הממשל סיוע בפריצה לאייפון יהפוך בקרוב למוקד חיכוך חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות