אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיך ההורדות: מי יירש את הונו של פרינס? צילום: אי פי איי

נסיך ההורדות: מי יירש את הונו של פרינס?

הכוכב שמת באופן פתאומי ביום חמישי לא הותיר אחריו יורשים טבעיים. כעת בתעשיית המוסיקה מנסים להבין מי יקבל לידיו את זכויות היוצרים שעליהן שמר בקנאות

24.04.2016, 11:48 | שירות כלכליסט
מותו הפתאומי ביום חמישי של פרינס, שלא השאיר אחריו יורש טבעי בדמות ילד או בת זוג, מעורר את השאלה מי יירש את הונו ויהפוך אחראי על היצירות שלו? בהוראתו של פרינס, החל מיולי הורדו השירים שלו משירותי הסטרימינג הפופולאריים כמו ספוטיפי, אפל מיוזיק ויוטיוב, כך שרבים מחכים לראות האם יורש העיזבון ישנה את העמדה הנוקשה שהפגין הזמר כלפי הזכויות הדיגיטליות למוזיקה שלו. "לא ברור מי יקבל החלטות מהסוג הזה", אמר לוול סטריט ג'ורנל בכיר בתעשיית המוזיקה. "פרינס קיבל בעצמו את כל ההחלטות, או לפחות כל זה נראה".

על פי מקורבים, גם כשהיה בחיים הסתמך פרינס על קבוצה משתנה בתכיפות של עורכי דין ויועצים אחרים למלא את הבקשות שלו בכל הנוגע לענייניו העסקיים. זה מקשה אף יותר לחזות מה יקרה עכשיו לאחר מותו.

פרינס. 19 מתוך 20 השירים הנמכרים ביותר באייטיונס ביום שישי האחרון היו של פרינס, צילום: איי אף פי פרינס. 19 מתוך 20 השירים הנמכרים ביותר באייטיונס ביום שישי האחרון היו של פרינס | צילום: איי אף פי פרינס. 19 מתוך 20 השירים הנמכרים ביותר באייטיונס ביום שישי האחרון היו של פרינס, צילום: איי אף פי

פרינס נמצא ללא רוח חיים ביום חמישי באולפן ההקלטות שלו בביתו. דוברו של פרינס לא מסר תגובה.

לחברת התקליטים הוותיקה שלו, וורנר ברדרס, יש אמנם רישיון להפיץ אלבומים ידועים כמו "פרפל ריין", אך פרינס שמר לעצמו רמה בלתי רגילה של שליטה על המוזיקה שלו, בעיקר דרך זכויות הפרסום שנותרו בידיו.

המכירות של המוזיקה של פרינס זינקו בחנות של אייטיונס, אחת החנויות הדיגיטליות הבודדות בהן השירים זמינים. ביום שישי, 19 מתוך 20 השירים הנמכרים ביותר באייטונס וששת האלבומים הנמכרים ביותר היו שייכים לפרינס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות