אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן עופר מתחיל לממן את מיזם הרכב הסיני קורוס מכיסו הפרטי צילום: בלומברג

עידן עופר מתחיל לממן את מיזם הרכב הסיני קורוס מכיסו הפרטי

זאת, לאחר שקורוס ניצלה את כל האשראי שהוקצה לה בחברת האחזקות קנון הציבורית - בהיקף של 200 מיליון דולר. כעת יזרים עופר לקורוס הלוואת בעלים נוספת של 50 מיליון דולר

24.04.2016, 11:57 | אורי טל טנא

קנון סיפקה הבוקר (א') הודעה מצוינת למשקיעיה כאשר הודיעה על כוונתה להפסיק לממן את פעילות מיזם הרכב הסיני קורוס.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, קנון הודיעה שבעלת השליטה בה (חברה פרטית בשליטת עידן עופר) היא זו שתזרים כעת 50 מיליון דולר נוספים לפעילות של קורוס. בנוסף, קורוס מחפשת משקיע נוסף שייקח חלק במימון שלה.

משמעות ההודעה היא הפסקת הוצאת המשאבים מקנון הציבורית לקורוס. כיוון שהשוק מעריך את שווי האחזקה של קנון בקורוס כשלילי מאוד, זו הודעה מצוינת למשקיעים.

עד עתה לוותה קנון 200 מיליון דולר מהחברה לישראל לצורך המימון של קורוס, ובנוסף, קנון חשופה לערבות שנתנה לקורוס בהיקף 169 מיליון דולר. למעשה, ניצלה קורוס את כל האשראי שהוקצה לה בקנון.

כעת הערך של קנון מתבסס בעיקר על הערך של חברת אי.סי.פי שמייצרת חשמל בדרום ומרכז אמריקה ובישראל, פחות החוב הפיננסי שנוצר לחברה (200 מיליון דולר) ואותה ערבות שקנון נתנה לקורוס.

קורוס 3, צילום: בלומברג קורוס 3 | צילום: בלומברג קורוס 3, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אני יכול להביע את דעתי בגדול,מכונית חשמלית לחלוטין, לא תצליח לעולם,את זה יודע טוב
ממני ,עידן עופר !! כי היה לו את רנו פלוארנס החשמלית ,,שהוא אכל מרורים ממנה ,והפסיד מאות מליוני ש"ח !! אז מה פתאום הוא ניכנס שוב למיזם כזה כאשר..הוא ניכווה ממנו קשה ??..... רק אם תיוצר מכונית חשמלית..שניטענת ,על ידי גנרטור חשמלי שמחובר למכונית ושיטעין את המכונית ללא סוף תוך כדי נסיעה..אז מכונית כזאת תצליח !! היום המהנדסים לא הצליחו ,להגיע לפתרון הזה !! לכן עד אז..יש היום את המכוניות החשמליות..ניטענות חשמל..וגם נוסעות על בנזין , כמו למשל טויטה פריוס פלאג אין !! בניגוד לפריוס היברדית בלבד !! יש מכוניות מפירמות אחרות !!זה הפתרון נכון להיום !!
רן , תל אביב  |  24.04.16
1.
הצחקתם אותי
המיזם הזה הוא פיקטיבי מתחילתו, בפועל אין חברת מכוניות כזו (עובדה שאני מכיר מאנשים שהיו שם בזמן שביקרו במפעלי כי"ל בסין), זו בעצם חצר אחורית של חברת מכוניות לגיטימית בסין , ומיזם זה משמש להברחת נכסים. שיטת הפעולה הרגילה: 1. מגייסים איגרות חוב מהציבור עבור למשל "פרוייקט הרמוניזציה" בכי"ל (כמליארד דולר גוייסו בניו יורק רק לפני שנה ) או כל פיקציה אחרת שהטיפוס הזה ממציא. 2. הכסף הזה עובר כדמי ניהול לחברה פיקטיבית באמסטרדאם שמבצעת עבור כי"ל "פרוייקט" הסבת גיליון אקסל לD.B ,בסכום המטורף של מליארד דולר , דמי הניהול האלו עוברים ברובם לכיסו של עידן עופר למימון ארמונותיו בלונדון ומימון רכישות של מוצרי אומנות. 3 את החוב צריכה לשלם כי"ל , ואם לא תצליח , תעשה תיספורת.... 4 כבר היינו באותו הסרט בצי"ם ובבטר-פלייס , ועדיין אף אחד לא מתעורר? 5 שלא יתפלא אף אחד אם בקרוב יהיה מיזם משונה חדש
אורי  |  24.04.16