אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה דמאיו נפרד מבני יהודה: "עוזב באהבה, אני כתום בנשמה" צילום: ראובן שוורץ

משה דמאיו נפרד מבני יהודה: "עוזב באהבה, אני כתום בנשמה"

הבעלים סיכם בדמעות קדנציה של 13 שנה בבני יהודה רגע לפני שהוא מעביר את המושכות לידיו של ברק אברמוב והבטיח: "אני סיימתי כאן, ריד מיי ליפס"

24.04.2016, 14:26 | ynet

אחרי 13 שנים, משה דמאיו הניח את המפתחות ועזב באופן רשמי את בני יהודה . מי שהיה הבעלים והמנכ"ל של הקבוצה בעשור האחרון נפרד מהמועדון במסיבת עיתונאים שבה סיכם בדמעות את התקופה הארוכה שלו בשכונת התקווה, רגע לפני שהוא מעביר את המושכות לידיו של ברק אברמוב.

קראו עוד בכלכליסט

משה דמאיו. "משנה לשנה נהיה יותר קשה לגייס כספים", צילום: ראובן שוורץ משה דמאיו. "משנה לשנה נהיה יותר קשה לגייס כספים" | צילום: ראובן שוורץ משה דמאיו. "משנה לשנה נהיה יותר קשה לגייס כספים", צילום: ראובן שוורץ

ברק אברמוב ישלם עבור בני יהודה כ-4 מיליון שקל, שחלק מהכסף הולך לרכישת נכסי המועדון וחלק לכיסוי חובות ותשלומים על עבודתו של דמאיו.

"אני אפנה את מקומי לטובת אדם אחר שיוכל לפעול לטובת בני יהודה. תמיד אמרתי בעבר שאם יגיע אדם ראוי בעל יכולות כלכליות אעשה זאת", אמר דמאיו. "נערכה בדיקת נאותות מקיפה על-ידי שני עורכי דין ושני רואי חשבון. הכל התנהל כשורה. הקבוצה לא נמצאת בגירעון, אני לא זוכר שקבוצה עברה בעלות כשהיא נמצאת במצב כלכלי כל-כך טוב ולא בחובות".

דמאיו המשיך: "בתקופתי בני יהודה הגיעה חמש פעמים לאירופה, זה הישג גדול. הגענו פעמיים לגמר הגביע וניצלנו בעונת ההישרדות הקסומה מירידה, היא הסתיימה במסע היחלצות שאני לא זוכר כמוהו בכדורגל הישראלי. זה היה משהו בלתי נתפס. בשמונה שנים מתוך ה-13 שאני כאן סיימנו בין שש הראשונות. בני יהודה הייתה אי של יציבות ושפיות והתנהלה בצורה כלכלית נכונה. זה לא סוד שמוסר התשלומים שלנו הוא מבין הטובים בליגה. כל ההתחייבויות שלנו כלפי השחקנים, המאמנים והספקים תמיד כובדו. אין אחד שיכול לבוא ולטעון שבני יהודה חייבת לו כסף. זה דבר מבורך בכדורגל הישראלי, שמועדון מתנהל בצורה כזאת. לא פשוט לגייס כספים, כל שנה הייתי צריך לגייס בין שבעה לתשעה מיליון שקלים. בני יהודה יכולה להתגאות בכך שהרוויחה כ-20 מיליון שקלים ממכירת שחקנים. אני לא מכיר הרבה מועדונים כאלה. הספונסרים שלנו ליוו אותנו המון שנים".

על הקושי בתפקיד ומחליפו בתפקיד הוסיף דמאיו: "משנה לשנה נהיה קשה לגייס כספים, אבל עם תקציבים נמוכים יחסית הגענו להישגים שקבוצות בארץ עם תקציבים גבוהים יותר היו גאות להגיע אליהם. אני מעביר את המועדון לידיים טובות. אני יודע שהאנשים אחריי באים עם כוונות טובות וקורא לכולם להתקבץ סביבם ולאפשר להם להצליח. בהסכם העברת הבעלות כתוב במפורש שאי אפשר לעשות איחוד עם קבוצה אחרת, לא ניתן לשנות את הצבע הכתום ולא את השם 'בני יהודה'".

דמאיו הודה למי שליווה אותו לאורך הדרך: "אני רוצה להודות לכולם, לכל החברים שעזרו לאורך השנים בהעמדת תקציבים. בימים האחרונים הטלפון שלי מוצף בטלפונים והודעות משחקנים שמתקשרים ומסמסים ומפרגנים. זה עושה טוב על הלב. אני מודה למשפחה, שסבלה אותי לאורך הרבה זמן. אני עוזב בגאווה גדולה, משאיר מועדון חזק איתן ויציב, ומבחירה אישית, עם ערכים ומחלקת נוער טובה וחזקה – בתקווה שתצעיד את הקבוצה קדימה. באתי מאהבה ואני עוזב באהבה. אני כתום בנשמה".

לאן מועדות פניו עכשיו? "אני נשבע שלא נפגשתי עם אף אחד ולא דיברתי עם אף אחד, עד שריקת הסיום אני רק בני יהודה. אחרי שהפרק שלי כאן ייגמר אני אחשוב ואראה אם אני רוצה להמשיך לעסוק בכדורגל. זו הקלה, הייתה עליי מעמסה גדולה. אין לכם מושג מה זה להחזיק קבוצת כדורגל. עכשיו החלטתי לפנות את הבמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות