אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד לא בן 30: וויין רוני הוא הספורטאי הצעיר הכי עשיר בבריטניה צילום: רויטרס

עוד לא בן 30: וויין רוני הוא הספורטאי הצעיר הכי עשיר בבריטניה

לפי הסאנדיי טיימס רוני שחקנה של מנצ'סטר יונייטד ונבחרת אנגליה, צבר הון של 82 מיליון ליש"ט, שהופכים אותו לספורטאי העשיר ביותר בגיל 30 ומטה, זאת לאחר שהונו עלה ב-10 מיליון ליש"ט לעומת השנה שעברה. צפו ברשימה המלאה

24.04.2016, 15:24 | שירות כלכליסט
ווין רוני מככב בפסגת רשימת הספורטאים הצעירים העשירים בבריטניה, שמפרסם העיתון הסנדי טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

וויין רוני. הונו נובע מחוזה בשווי 300 אלף ליש"ט בשבוע עם יונייטד, שהופך אתו גם לשחקן המרוויח ביותר בפרמיירליג האנגלית, וכן מחוזי ספונסרשיפ עם מותגים בינלאומיים כמו נייקי וסמסונג, צילום: רויטרס וויין רוני. הונו נובע מחוזה בשווי 300 אלף ליש"ט בשבוע עם יונייטד, שהופך אתו גם לשחקן המרוויח ביותר בפרמיירליג האנגלית, וכן מחוזי ספונסרשיפ עם מותגים בינלאומיים כמו נייקי וסמסונג | צילום: רויטרס וויין רוני. הונו נובע מחוזה בשווי 300 אלף ליש"ט בשבוע עם יונייטד, שהופך אתו גם לשחקן המרוויח ביותר בפרמיירליג האנגלית, וכן מחוזי ספונסרשיפ עם מותגים בינלאומיים כמו נייקי וסמסונג, צילום: רויטרס

רוני (30), שחקנה של מנצ'סטר יונייטד ונבחרת אנגליה, צבר הון של 82 מיליון ליש"ט, שהופכים אותו לספורטאי העשיר ביותר בגיל 30 ומטה, זאת לאחר שהונו עלה ב-10 מיליון ליש"ט לעומת השנה שעברה.

הונו של רוני נובע מחוזה בשווי 300 אלף ליש"ט בשבוע עם יונייטד, שהופך אותו גם לשחקן המרוויח ביותר בפרמיירליג האנגלית, וכן מחוזי ספונסרשיפ עם מותגים בינלאומיים כמו נייקי וסמסונג.

האחים ושחקני הטניס אנדי וג'יימי מארי מדורגים במקום השני ברשימה, עם שווי משותף של 58 מיליון ליש"ט, אף ש-57 מיליון ליש"ט מההון מיוחס לאנדי, המדורג מספר 2 בעולם.

רורי מקלרוי נהנה מהעלייה החדה ביותר בהון שלו, לאחר שהרוויח 18 מיליון ליש"ט נוספים שהעלו את ההון שלו ל-56 מיליון ליש"ט והעניקו לו את המקום השלישי.

מקלרוי, הצפון אירי, הרוויח קרוב ל-10 מיליון דולר בכספי זכייה, אך את מרבית הונו הרוויח דווקא מחוץ למגרש הגולף, בזכות חוזה ארוך טווח עם נייקי וכן עם חברות כמו אומגה, אפר דק ו-EA.

גארת' בייל מריאל מדריד מדורג רביעי, לאחר שנה שבה הפך לשחקן הכדורגל השני העשיר בעולם. השחקן הוולשי מרוויח בסביבות 15.6 מיליון ליש"ט בשנה, זאת בנוסף לחוזים עם אדידס, סוני ו-EA. השווי שלו עומד על 34 מיליון ליש"ט - עלייה של 13 מיליון ליש"ט מהשנה שעברה.

שורה של שחקנים זרים בפרמיירליג מאיישים את רוב המקומות הנותרים בעשירייה הראשונה. סרחיו אגוארו (33 מיליון ליש"ט), דיוויד סילבה (31 מיליון ליש"ט), רדאמל פלקאו (29 מיליון ליש"ט), סמיר נסרי (22 מיליון ליש"ט) ואדן הזאר (18 מיליון ליש"ט), מככבים כולם ברשימה.

הזאר מצ'לסי מדורג במקום העשירי ביחד עם המתאגרף אמיר קאן, אף שהונו של קאן צפוי לתפוח לאחר הקרב שלו בחודש הבא נגד קנלו אלברז.

ברשימה הכוללת של הספורטאים העשירים בבריטניה, מדורג נהג המרוצים לואיס המילטון (31) במקום הראשון עם 106 מיליון ליש"ט.

הספורטאים העשירים ביותר בבריטניה מתחת לגיל 30:

ווין רוני, כדורגל: 82 מיליון ליש"ט (עלייה של 10 מיליון ליש"ט)

אנדי וג'יימי מארי, טניס: 58 מיליון ליש"ט (עלייה של 10 מיליון ליש"ט)

רורי מקלרוי, גולף: 56 מיליון ליש"ט (עלייה של 18 מיליון ליש"ט)

גארת' בייל, כדורגל: 34 מיליון ליש"ט (עלייה של 13 מיליון ליש"ט)

סרחיו אגוארו, כדורגל: 33 מיליון ליש"ט (עלייה של 7 מיליון ליש"ט)

דיוויד סילבה, כדורגל: 31 מיליון ליש"ט (עלייה של 5 מיליון ליש"ט)

ססק פברגאס, כדורגל: 29 מיליון ליש"ט (עלייה של 6 מיליון ליש"ט)

רדאמל פלקאו, כדורגל: 29 מיליון ליש"ט (עלייה של 9 מיליון ליש"ט)

סמיר נסרי, כדורגל: 22 מיליון ליש"ט (עלייה של 5 מיליון ליש"ט)

אדן הזאר, כדורגל: 18 מיליון ליש"ט (עלייה של 6 מיליון ליש"ט)

אמיר קאן, אגרוף: 18 מיליון ליש"ט (ללא שינוי)
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות