אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארך פעם נוספת מעצרו של היהלומן החשוד במעילה של 60 מיליון דולר צילום: דנה קופל

הוארך פעם נוספת מעצרו של היהלומן החשוד במעילה של 60 מיליון דולר

בהחלטה על הארכת המעצר של היהלומן חנן אברמוביץ' בשלושה ימים נוספים מסר השופט אביחי דורון כי "הסיכוי להוכיח שקיימת כוונת מרמה בפעולותיו לא פחת אלא אף גדל"

24.04.2016, 15:07 | זוהר שחר לוי

בית משפט המחוזי בתל אביב האריך היום (א') בשלושה ימים נוספים את מעצרו של היהלומן חנן אברמוביץ', החשוד במעילה של 60 מיליון דולר. בהחלטה על הארכת המעצר מסר השופט אביחי דורון כי "מחומר החקירה שהוצג עולה שהסיכוי להוכיח משפטית שקיימת כוונת מרמה בפעולות שנעשו לא פחת אלא אף גדל".

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט נענה לבקשת המשטרה להאריך פעם נוספת את מעצרו של אברמוביץ', לאחר שזו הציגה את חומר החקירה הקושר את אברמוביץ' בעבירות הלבנת הון וקבלת דבר במרמה. מנגד, ציין בא כוחו של אבמוביץ', עו"ד עדי כרמלי, כי המשטרה מנהלת את החקירה ב"דרך רשלנית, בחוסר ארגון ומבלי שהיא מצליחה להבין את הדברים המהותיים בתיק". שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, אליהו בכר, קיבל באופן חלקי את הערעור שהגיש אברמוביץ' על מעצרו והורה כי המעצר יוארך בשלושה ימים בלבד (במקום חמישה ימים שנקבעו בבית משפט השלום).

בשבוע שעבר האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אברמוביץ' עד לערב החג אז הוארך המעצר פעם נוספת בבית המשפט המחוזי בתל אביב. "לטענת החשוד", כתב השופט אליהו בכר בהחלטתו, "עסקינן בכישלון כלכלי ללא חשד פלילי. נושא זה כמובן צריך להתברר במהלך החקירה. ככל שיתברר בסיכומו של יום כי עסקינן במי שכשל כלכלית, מובן כי החשדות כנגדו בנושאים אלה או יעומעמו או יתבטלו כליל".

בדיון שהתקיים היום לא הצביע השופט אביחי דורון על יסוד ברור למניעים שהובילו את אברמוביץ'. בתוך כך, מסר בהחלטתו כי "ניתן לשער כי הפעולות שבוצעו על ידי אברמוביץ' 'מלמדות על יסוד נפשי הנדרש לצורך עבירת המרמה', אך במידה שווה 'ניתן לסבור שאותן פעולות היו תוצר של הסתבכות כלכלית, ניסיון להשאיר את הראש מעל המים, לרבות הפעולה של תשלום כסף בגין סחורה למי שנתן סחורה ראשון ולא למי שנתן את הסחורה בגינה התקבל הכסף'".

"השאלה העומדת בפני היא האם מדובר בכישלון כלכלי או שמא מדובר בעבירות פליליות. מסר השופט דורון בהחלטתו. "ניסיתי כמיטב יכולתי לחתור לקבלת תשובות ומסקנתי היא שככל שיוגש כתב אישום כנגד אברמוביץ' תהיה זו שאלה של פרשנות משפטית לעובדות".

עם זאת, ציין השופט כי "הסיכוי להוכיח משפטית שקיימת כוונת מרמה בפעולות שנעשו לא פחת אלא אף גדל".

חנן אברמוביץ מובא להארכת מעצרו בשבוע שעבר . "הסיכוי להוכיח משפטית שקיימת כוונת מרמה בפעולות שנעשו לא פחת אלא אף גד", צילום: דנה קופל חנן אברמוביץ מובא להארכת מעצרו בשבוע שעבר . "הסיכוי להוכיח משפטית שקיימת כוונת מרמה בפעולות שנעשו לא פחת אלא אף גד" | צילום: דנה קופל חנן אברמוביץ מובא להארכת מעצרו בשבוע שעבר . "הסיכוי להוכיח משפטית שקיימת כוונת מרמה בפעולות שנעשו לא פחת אלא אף גד", צילום: דנה קופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות