אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודו שללה את דרכונו של הטייקון ויג'יי מאליה שברח ללונדון עם חוב של 1.3 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

הודו שללה את דרכונו של הטייקון ויג'יי מאליה שברח ללונדון עם חוב של 1.3 מיליארד דולר

נפילתו של הטייקון ההודי, הנודע באורח חייו הראוותני, החלה עם כישלון חברת התעופה שבבעלותו "קינגפישר איירליינס". הממשלה נחושה למצות עימו את הדין ושוקלת לדרוש את הסגרתו

25.04.2016, 13:35 | שירות כלכליסט

הודו שללה את דרכונו של איש העסקים הראוותני ויג'יי מאליה, הנאשם כי ברח ללונדון במרץ והותיר מאחריו חוב של למעלה ממיליארד דולר בבנקים בהודו.

דובר משרד החוץ של הודו ויקאס סווארופ, אמר שההחלטה לשלול את דרכונו של מאליה נעשתה לאור העדויות שנאספו בידי מנהלת האכיפה של הודו, המנהלת חקירה של חובותיו העצומים.

משרד החוץ ההודי התייעץ עם מומחים משפטיים לגבי האפשרות לבקש את הסגרתו של מאליה מבריטניה כדי לעמוד לדין בגין הלבנת הון ואי סדרים פיננסיים.

ויג ויג'יי מאליה. חוב של למעלה ממיליארד דולר בבנקים בהודו | צילום: אי פי איי ויג

מפלגת האופוזיציה בקונגרס ההודי מאשים את הממשלה בבריחתו של מאליה, בעודו חייב חוב כולל של 1.3 מיליארד דולר. הממשלה דוחה האשמות אלו.

שר האוצר ההודי ארון ג'ייטלי טען כי הבנקים לא פתחו בהליכים חוקיים למניעת יציאתו של מאליה מהודו, בעת שעלה על מטוס וברח מהמדינה.

מנהלת האכיפה דיווחה לממשלה כי מאליה אינו משתף פעולה עם חוקריו. זאת לאחר שהתעלם משלושה תאריכים שבהם זומן לתת עדות בעניין.

בשבוע שעבר הקפיאה הממשלה ההודית את דרכונו של מאליה, לאחר שניתן לו שבוע להסביר מדוע אין לשלול את הדרכון לחלוטין.

חברת התעופה קינגפישר , צילום: indiatvnews חברת התעופה קינגפישר | צילום: indiatvnews חברת התעופה קינגפישר , צילום: indiatvnews

ממשלת הודו אמרה כי היא נחושה לעשות מה שניתן כדי להשיב את מאליה להודו ולמצות עימו את הדין. כמו כן אמרה הממשלה כי "היא שוקלת לנקוט צעדים לבקשה להסגרתו של מאליה להודו". כך אמר סווארופ לעיתונאים ביום שישי.

בעבר זכה מאליה לתשבחות ואף כונה ריצ'רד ברנסון ההודי, בשל השקעותיו הנרחבות בתעשיות הבירות והמשקאות, בתעופה, בנבחרת מרוצי מכוניות ובמועדון קריקט מליגת האלופות. נפילתו של מאליה החלה עם כישלון חברת התעופה המסחרית "קינגפישר איירליינס" שהשיק ב-2005. לאחר שהחברה הלינה שכרם של טייסים וטכנאים במשך חודשים ארוכים, נשלל רישיונה של החברה.

בירה קינגפישר, צילום: ויקיפדיה בירה קינגפישר | צילום: ויקיפדיה בירה קינגפישר, צילום: ויקיפדיה

מאליה ויתר על מקומו בראש חברת הדגל שלו "יונייטק ספיריטס לימידט", לטובת חברת המשקאות הגלובלית "דייגו", שהסכימה לשלם לו 74 מיליון דולר כדי להתפטר מתפקידו כיו"ר החברה. אולם הצהרה זו הביאה לגל של דרישות מצד שורה ארוכה של נושים שטענו כי הם זכאים לכסף זה בגין חובותיו של מאליה.

מאליה היה ידוע באורח החיים הראוותני שניהל והמסיבות המפוארות שלו שבין אורחיהן היו דוגמניות, שחקני קריקט ידועים וכוכבי בוליווד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות