אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל BP: "התנאים ידחפו את שוק האנרגיה לאיזון עד סוף השנה" צילום: בלומברג

מנכ"ל BP: "התנאים ידחפו את שוק האנרגיה לאיזון עד סוף השנה"

על רקע מחירי הנפט הנמוכים רשמה הענקית הבריטית ירידה של 80% ברווח ברבעון הראשון, שעמד על 532 מיליון דולר. ההוצאות השנתיות צפויות לרדת ב-2016 ל-17 מיליארד דולר

26.04.2016, 11:15 | שירות כלכליסט

הרווח של חברת הנפט הבריטית BP צנח ברבעון הראשון ב-80%, על רקע ירידת מחירי הנפט. החברה דיווחה כי הרווח הנקי עמד ברבעון על 532 מיליון דולר, זאת לעומת 2.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. על אף הירידה החדה, התוצאות עקפו את תחזיות האנליסטים, שציפו להפסד של 140 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

המנכ"ל בוב דאדלי אמר כי להערכתו המחירים יתאוששו לקראת סוף השנה. "התנאים ממשיכים להצביע על כך שהשילוב בין ביקוש יציב וצמיחה נמוכה בהיצע ידחפו את השוק לעבר איזון עד סוף השנה", כתב דאדלי בהצהרה שליוותה את פרסום הדו"חות.

בעקבות ההאטה החמורה בסקטור הנפט הפחיתה BP את ההוצאות שלה שלוש פעמים בשנה שעברה ל-19 מיליארד דולר (וצמצמה את כוח העבודה שלה ב-10%), הודיעה היום החברה כי רמת ההוצאות בשנת 2016 תרד ל-17 מיליארד דולר, בקצה התחתון של תחזיותיה המוקדמות.

חטיבת הזיקוק והמסחר סיפקה את נקודת האור, ודיווחה על רווח של 1.8 מיליארד דולר, שעזר לפצות על הפסד של 747 מיליון דולר בחטיבת ייתור הנפט והגז.

"עלויות נמוכות יותר, פעילות זיקוק חזקה ושיפור במלאי ובמסחר עזרו לפצות על ההשפעה כתוצאה מהתנאים החלשים והירידה העונתית במכירות הדלק", נכתב בהודעת החברה.

BP היא הראשונה מבין חברות הנפט הגדולות המפרסמות את הדו"חות הרבעוניים שלה, והתוצאות שלה מהוות מעין מדד למצבן של שאר החברות. ענקיות האנרגיה האמריקאיות אקסון מובייל ושברון יפרסמו את דוחותיהן ביום שישי ורויאל דאץ' של בשבוע הבא.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות