אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאללה בלאגן! למה לא? צילום: זהר שחר

דעה

יאללה בלאגן! למה לא?

חבל לבזבז אנרגיות על להצטדק ולהגדיר כמה דחיפות וקללות כדבר מזעזע. בואו נהנה מהבלאגן מבלי להתבייש, ועם קצת חשיבה יצירתית אפשר גם למנף את זה לטובת הכדורגל הישראלי

26.04.2016, 14:56 | יאיר שר

כל מי ששיחק כדורגל, ולא משנה באיזה רמה ומסגרת, מכיר את זה: משחק שהופך לבלאגן. ברגע אחד הכדור והשער כבר לא מעניינים אף אחד ופתאום כולם עסוקים בלהפריד, להרגיע, להאשים במי התחיל, לנסות לגשר, להרחיק מהעניינים את חמומי המח. הכל חוץ מכדורגל. מערבולת של אמוציות, דחיפות, קללות, חיבוקים התפייסות וחוזר חלילה. אלימות קשה באמת בדרך כלל היא לא חלק מהעניין. 

קראו עוד בכלכליסט

בליגת העל יש מעט מאוד משחקים בעונה שמזכירים לנו את אירופה מבחינת קצב משחק, אווירה ושערים. אותו הדבר לגבי משחקים עם בלאגן כמו שהיה אתמול בסכנין או הדרבי המפורסם של פואד. זה קורה בסה"כ פעם-פעמיים בעונה, אז במקום לגנות ולעשות עצמנו מזועזעים, בואו נודה על האמת – אנחנו מתים על זה!, צילום: זהר שחר בליגת העל יש מעט מאוד משחקים בעונה שמזכירים לנו את אירופה מבחינת קצב משחק, אווירה ושערים. אותו הדבר לגבי משחקים עם בלאגן כמו שהיה אתמול בסכנין או הדרבי המפורסם של פואד. זה קורה בסה"כ פעם-פעמיים בעונה, אז במקום לגנות ולעשות עצמנו מזועזעים, בואו נודה על האמת – אנחנו מתים על זה! | צילום: זהר שחר בליגת העל יש מעט מאוד משחקים בעונה שמזכירים לנו את אירופה מבחינת קצב משחק, אווירה ושערים. אותו הדבר לגבי משחקים עם בלאגן כמו שהיה אתמול בסכנין או הדרבי המפורסם של פואד. זה קורה בסה"כ פעם-פעמיים בעונה, אז במקום לגנות ולעשות עצמנו מזועזעים, בואו נודה על האמת – אנחנו מתים על זה!, צילום: זהר שחר

ככה זה בכדורגל. זה יכול לקרות במשחק של ילדים בני 9 במגרש השכונתי וגם בקלאסיקו בקאמפ נואו. יש בלאגן בליגות חובבים, ליגות נמוכות וכן גם בליגת העל שלנו מדי פעם. מה הבעיה בדיוק? בלאגן במגרש הוא חלק בלתי נפרד מהכדורגל אז במקום לעשות את עצמנו מזועזעים מזה, בואו נהנה מזה. 

למה אי אפשר לראות הילוכים חוזרים עם גרפיקה וחיצים של בוני גינזבורג המנתחים את האירוע? "תראו את ראיקוביץ' הוא מזהה את אבוקסיס מתעמת עם מאמן הכושר, ונכנס אל השטח המת מבלי שהמאבטחים עוצרים אותו...". או ניתוח סטטיסטי של כמה סדרנים, שוטרים ועובדי שילוט יוצרים מעגל סביב טל בן חיים?

בליגת העל יש מעט מאוד משחקים בעונה שמזכירים לנו את אירופה מבחינת קצב משחק, אווירה ושערים. אותו הדבר לגבי משחקים עם בלאגן כמו שהיה אתמול בסכנין או הדרבי המפורסם של פואד. זה קורה בסה"כ פעם-פעמיים בעונה, אז במקום לגנות ולעשות עצמנו מזועזעים, בואו נודה על האמת – אנחנו מתים על זה!

ובואו נסתכל על זה בצורה קצת שונה. בעידן בו כל הקבוצות משחקת 4 פעמים אחת נגד השנייה במהלך העונה, חייב להיות דם רע ביניהן. יריבויות כאלו, שגורמות לדם לבעבע, הן הכרחיות לכדורגל כעסק.

הבלאגן עושה טוב גם לרייטינג. משחק מרכזי בליגת העל לא מגיע כל יום לכותרת ראשית באתרים ובעיתונים ובחדשות. אז נכון שתדמיתית זה לא משהו אבל יש גם את האסכולה שגורסת "כל פרסום הוא פרסום טוב". הרבה אנשים ומותגים בנו קריירה והצלחה בזכות זה. גם האח הגדול זו לא בדיוק סוגה עילית ויש שיגידו שדווקא ההתנהגות האלימה של שי-חי הייתה הגורם הראשי לרייטינג בעונה האחרונה של האח הגדול. זה לא בדיוק הפריע לקשת למכור פרסום וחסויות.

חבל לבזבז אנרגיות על להצטדק ולהגיד כמה זה מזעזע. בואו נהנה מהבלאגן מבלי להתבייש ועם קצת חשיבה יצירתית אפשר גם למנף את זה לטובת הכדורגל הישראלי (בליגת ההוקי של צפון אמריקה לפעמיים עוצרים את המשחק בשביל מכות בין השחקנים - כחלק מההופעה). אני באופן אישי לא יכול לחכות עד הפעם הבאה. בינתיים אצטרך להסתפק בקטעים מהליגה השנייה בארגנטינה או בצפיה בקטעי ארכיון של המהומות במושבה ובוינטר.

 

הכותב הוא מרצה לשיווק ספורט במרכז הבינתחומי הרצליה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות