אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היסטוריה: הביג בן יעצור לתקופה ארוכה כדי לשקמו צילום: איי אף פי

היסטוריה: הביג בן יעצור לתקופה ארוכה כדי לשקמו

29 מיליון ליש"ט יושקעו בשיפוץ המגדל והשעון שכבר עובד 157 שנים. בעת האחרונה השעון מאחר קלות ומתברר שחלקים מסוימים נשחקו וחובה לתקנם או להחליפם

26.04.2016, 15:06 | שירות כלכליסט

הביג בן יפסיק בקרוב לתקתק. השעון המפורסם של לונדון ייעצר כדי שיוכלו לבצע בו עבודות תחזוקה דחופות בעלות של 29 מיליון ליש"ט.   

קראו עוד בכלכליסט

מהפרלמנט הבריטי נמסר כי אין להם ברירה אלא להפסיק את פעילות השעון, לאחר 157 שנים של שירות כמעט ללא הפסקות, וזאת על מנת למנוע מהמנגנון להתפרק.

הפרויקט, שיימשך שלוש שנים, ייצא לדרך בשנה הבאה. עם זאת, דובר של הפרלמנט מסר כי השעון לא ייעצר לאורך כל התקופה המתכוננת. "אנחנו בוחנים אפשרויות לוודא שזמן ההפסקה יהיה קצר ככל האפשר".

בניין הפרלמנט הבריטי ומגדל הביג בן, צילום: Rob Stothard בניין הפרלמנט הבריטי ומגדל הביג בן | צילום: Rob Stothard בניין הפרלמנט הבריטי ומגדל הביג בן, צילום: Rob Stothard

על פי הודעת הפרלמנט, חלקים מסוימים בשעון נשחקו ודורשים בדיקה דחופה ותיקון, ויש חשש גדול שהשעון יתקלקל אם

לא יבוצעו התיקונים בקרוב. ככל הנראה יש בעיה עם הדיוק של המטוטלת ויש צורך להחליף את קפיץ ההשעיה שמחזיק את המטוטלת במקומה. "הפרויקט יאפשר לנו להעניק לאחד מהאתרים המפורסמים בבריטניה את האהבה שהוא זקוק לה", מסר ל-BBC סטיב ג'אגס, שומר השעון.

השעון, שעוצב על ידי אדמונד בקט דניסון, החל לפעול ב-31 במאי 1859. במגדל אליזבת', שבו שוכן השעון, מבקרים בכל שנה 12 אלף איש, אך הברזל של המבנה נפגע ממים וחלודה.

הפרויקט אמור להקנות למגדל את תקנות הבטיחות המודרניים. בין השאר תותקן מעלית, שאמורה להקל על פינוי פצועים ולאפשר גישה לנכים ולאנשים עם מוגבלויות שאינם יכולים לטפס את 334 המדרגות. כמו כן ייבנה חדר שירותים, זאת מכיוון שבשלב זה אין ולו שירותים אחד במגדל או מים זורמים. הנורות שמאירות את מחוגי השעון יוחלפו עם נורות LED הצורכות פחות אנרגיה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות