אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפים וחשופים: פרטי משתמשי אתר היכרויות לאנשים יפים דלפו לרשת צילום: BeautifulPeople.com

יפים וחשופים: פרטי משתמשי אתר היכרויות לאנשים יפים דלפו לרשת

אתר BeautifulPeople.com שמיועד רק לאנשים בעלי מראה מצודד במיוחד נפרץ ופרטים של כמיליון משתמשים התגלו באתר לסחר במידע גנוב, ביניהם מידע על העדפות מיניות, מצב משפחתי, הכנסות וכתובות

26.04.2016, 15:38 | רפאל קאהאן

אחרי הפריצה לאתר הבגידות אשלי מדיסון אפשר היה לחשוב שמפעילי אתרי דייטינג והיכרויות יפעילו יותר אמצעי אבטחה עבור המשתמשים שלהם. אולם נראה כי זה לא המצב, אתר BeautifulPeople.com, שכפי ששמו מרמז משמש כאתר דייטינג עבור אנשים יפים נפרץ ופרטיהם של כ-1.1 מיליון משתמשים נמצאו על ידי חוקר אבטחת מידע באתר המשמש לסחר במידע גנוב בדארקנט.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח של "פורבס" היום (ג'), הפריצה התגלתה כבר בדצמבר שעבר, אך אז נטען על ידי אנשי האתר שמדובר במידע שהוטען על שרת בדיקות ושאין בו כדי לסכן את המשתמשים. השרת, כך נמסר, ננעל והעניין דעך. אך כעת מתברר שהפריצה הזו הייתה כנראה גדולה הרבה יותר מכפי שנמסר. בין הפרטים שדלפו נמצאו פריטי מידע אישיים מאוד כגון: העדפות מיניות, מצב משפחתי, סיסמאות, כתובות מגורים ואפילו הכנסות.

הקהילה באתר מתבקשת לדרג משתמשים חדשים, צילום: BeautifulPeople.com הקהילה באתר מתבקשת לדרג משתמשים חדשים | צילום: BeautifulPeople.com הקהילה באתר מתבקשת לדרג משתמשים חדשים, צילום: BeautifulPeople.com

אתר BeautifulPeople.com עורר לא מעט אנטגוניזם בקרב הגולשים, הוא מתבסס על קהילת משתמשים שמדרגת את יופיים של המבקשים להתקבל בשעריו. אין זה האתר הראשון שמתהדר בקהילה סגורה, אתרי דייטינג והיכרויות לעשירים בלבד היו תופעה רווחות לפני כמה שנים. האתר שפעיל במדינות רבות בעולם וביניהן ישראל צבר לא מעט משתמשים מאז החל לפעול. לא ברור אם הנתונים שדלפו שייכים לכל המשתמשים או רק לחלקם.

בסיסי נתונים מעין אלו מהווים מטרה מאוד נחשקת עבור סוחרי מידע, משום שהם מאפשרים להם לייצר לידים ללא מעט חברות פרסום ושיווק מפוקפקות או אפילו עבור קבוצות הפצת נוזקות והאקרים. ככלל, המחיר הממוצע של בסיסי נתונים מטוייבים מעין אלה יכול להגיע לאלפי דולרים לכל מכירה. גם כ-15 מיליון הודעות צ'ט נגנבו מהאתר, אך אלה מעניינות פחות מפני שקשה להוון אותן כמו את הפרטים האישיים.

בשנתיים האחרונות חלה עלייה מסיבית בדליפות של מאגרי מידע המכילים פרטים אישיים של אזרחים. מרשמי תושבים של ארה"ב ומקסיקו נחשפו עם פרטיהם של 191 מיליון מצביעים אמריקאים ו-93 מיליון מצביעים מקסיקנים, ואלה מצטרפים למאות דליפות של פרטי משתמשים מאתרים מסחריים. עבור מי שמעוניין לבדוק אם פרטיו נחשפו אנו ממליצים לכם להשתמש באתר הבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות