אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נורבגיה מציעה  1,200 דולר למהגרים שבתחומה אם יעזבו את המדינה מרצונם צילום: אימג'בנק, Gettyimages

נורבגיה מציעה 1,200 דולר למהגרים שבתחומה אם יעזבו את המדינה מרצונם

התוכנית תימשך שישה שבועות והיא עבור 500 מבקשי המקלט הראשונים שיגישו מועמדות על בסיס "כל הקודם זוכה". לפי מנהל ההגירה, מדובר באלטרנטיבה זולה יותר מאשר ההוצאות עבור השהייה של מהגרים במרכזי הפליטים במדינה

26.04.2016, 17:07 | שירות כלכליסט
נורבגיה מציעה למבקשי המקלט בתחומה "בונוס" של 1,200 דולר אם הם יסכימו לעזוב את המדינה מרצונם. מנהל ההגירה הנורבגי (UDI) מסר כי המהלך מייצג אלטרנטיבה זולה יותר מאשר ההוצאות עבור המהגרים שנשארים במרכזי הפליטים במדינה. התוכנית, שהושקה ביום שני האחרון, תימשך שישה שבועות והיא על בסיס "כל הקודם זוכה". זכאים להיענות ל"הצעה" הם פליטים שנכנסו לנורבגיה לפני ה-1 באפריל, ורק 500 מבקשי המקלט הראשונים שיגישו מועמדות יוכלו לקבל את המענק הנוסף.

שרת ההגירה, סילבי לישטאוג אמרה בתגובה כי היא מקווה שהמהלך יעודד את המהגרים והפליטים לשוב למולדת שלהם. בונוס ההוצאות בגובה 10 אלף קרונה ישולם בנוסף ל-20 אלף קרונה (2,400 דולר) שכבר מציעה המדינה למהגרים שבוחרים לעזוב את נורבגיה, זאת כחלק מתמריץ פיננסי שהשיק בשנה שעברה ארגון ההגירה הבינלאומי (IOM). "עלינו לעודד יותר אנשים לנסוע בחזרה מרצונם, על ידי כך שנעניק להם קצת יותר כסף בדרכם החוצה", אמרה לישטאוג. "זה יחסוך לנו הרבה כסף, כי השהייה במרכזי הפליטים היא מאד יקרה".

פליטים סורים בגבול נורבגיה - רוסיה, צילום: אי פי איי פליטים סורים בגבול נורבגיה - רוסיה | צילום: אי פי איי פליטים סורים בגבול נורבגיה - רוסיה, צילום: אי פי איי

בשנה שעברה הגישו 31 אלף אנשים בקשות למקלט מדיני בנורבגיה. 7,825 מהם לא אושרו. כשליש מהפליטים בנורבגיה הם מסוריה. במסגרת ההסכם עם האיחוד האירופי, הסכימה נורבגיה לקלוט אלף פליטים מסוריה, אך בינואר ספגה ביקורת לאחר שניסתה להחזיר 5,500 אנשים על אופניים בחזרה לגבול הרוסי.

ממנהל ההגירה הנורבגי טענו כי בשל הכמויות הגבוהות של מהגרים ופליטים, נורבגיה אינה מסוגלת להציע להם את ההגנה הנחוצה. "רבים מהם אינם יכולים לחכות לסיום הליך עבור בקשת המקלט המדיני. יש להם משפחה בבית שמצפה שיעזרו לה", הסבירה קטינקה הרטמן, ראש מנהל ההגירה.

פליטים ליד הגבול, צילום: אימג פליטים ליד הגבול | צילום: אימג'בנק, Gettyimages פליטים ליד הגבול, צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות