אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרנות הזרות עשויות לסחוב אליהן את המשקיעים ממדדי התל בונד הישראליים צילום: בלומברג

הקרנות הזרות עשויות לסחוב אליהן את המשקיעים ממדדי התל בונד הישראליים

המתנגדים לכניסת הקרנות הזרות לשיווק בישראל טוענים כי הן צפויות לפגוע לא רק בתעשיית הקרנות המקומית אלא גם במחזורי המסחר בבורסה.

27.04.2016, 12:21 | רחלי בינדמן

המתנגדים לכניסת הקרנות הזרות לשיווק בישראל טוענים כי הן צפויות לפגוע לא רק בתעשיית הקרנות המקומית אלא גם במחזורי המסחר בבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף לעובדה שהן עשויות לעודד השקעות מעבר לים, המתנגדים טוענים כי החברות שהנפיקו אג"ח בישראל ונסחרות במדדי התל בונד ייפגעו משמעותית. לפי הערכות, במקום לקנות את מדדי התל בונד, מנהלי הקרנות הזרים יציעו לציבור מדדי אג"ח קונצרניות בחו"ל ללא חשיפה מטבעית בתמורה לתשואה גבוהה יותר ובפיזור גבוה משמעותית מהפיזור במדדי התל בונד, שמוטים למספר קטן של חברות.

כבר כיום גופי הפנסיה הקטינו משמעותית את החשיפה למדדי התל בונד וקונים אג"ח בחו"ל תוך גידור המטבע. כך, לדוגמה, אם משווים את מדד Iboxx USD Liquid High Yield (מדד אג"ח אמריקאי) למדד התל בונד השקלי רואים שהוא בהגדרה עדיף מבחינת השקעה. מדובר במדד עם מח"מ של 3.69, דומה למח"מ של התל בונד השקלי (4.01). בנוסף, לשני המדדים דירוג בינלאומי של BB.

התשואה הפנימית של המדד האמריקאי אחרי עלויות הגידור היא 6.62% בשנה ואילו של המדד הישראלי 2.56%. כמות האג"ח במדד האמריקאי היא 995, לעומת 67 איגרות חוב בלבד במדד הישראלי.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות