אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לשבת במרפסת ולהשקיף אל הנוף הקדוש בעולם

בית עות'מאני בשטח של 130 מ"ר עם מרפסת פתוחה להר הבית והכותל המערבי, מוצעת למכירה. המחיר? סביב 50 מיליון שקל. צפו בסרט

28.04.2016, 08:05 | דותן לוי

נכס נדיר ביותר מוצע בימים אלה למכירה, ובלי מחיר נקוב: בית בלב הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים, שנמצא בשורה הראשונה מול הכותל המערבי ומתחם הר הבית עם כיפת הסלע ומסגד אל־אקצה. הבית שנבנה בתקופה העות'מאנית משתרע על 130 מ"ר וכולל גג פרטי עם נוף פתוח אל לב האגן הקדוש.

בעליו של הבית, שמעדיף להישאר בעילום שם, הוא דמות מוכרת בקהילת ההייטק הישראלית, אדם שהתגורר בחו"ל בשנים האחרונות. את הבית הוא רכש ב-2006 והוא מוכר אותו כעת מסיבה לא ברורה. קהל היעד הוא כמובן עשירי העולם היהודי, שישמחו לשבת במרפסת פתוחה מול המקום הקדוש ביותר ליהודים.

הדירה מוצעת ללא תג מחיר. לדברי מאיר ליסקר, הבעלים והמנכ"ל של פירמת הנדל"ן נדלנצ'יק בוטיק נדל"ן המשווקת את הנכס בבלעדיות, "קשה מאוד לקבוע מחיר לנכס נדל"ן שכזה בגלל היעדר עסקאות עם נתונים זהים. קשה מאוד להעריך נתוני נוף שכאלה, שכן הם נדירים והמחיר למ"ר ברובו הוא הנוף הנשקף מהנכס".

בעסקה אחרונה באזור נמכרה דירה קטנה יותר, בשטח של כ־100 מ"ר, ב-25 מיליון שקל - מחיר דמיוני של 250 אלף שקל למ"ר. לכן, ההערכות הן כי מחירה של הדירה הגדולה יותר יעמוד על סכום שיכול להגיע עד 100 אלף דולר למ"ר, שהם כ-380 אלף שקל למ"ר - או בסך הכל סכום של כ־13 מיליון דולר שהם כ-50 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תגובה ל 3 !! - ממש לא , אין קשר לנוף הנשקף מהגובה המתואר מאחר והבניה היא נמוכה ביותר !!!
רחוב משגב לדך ורחוב התמיד לעולם בגובה הזה לא יוסתר דבר , לגבי הבניה גם פה אין דיוק מלא שכן הבניה היא נמוכה ביותר !!! וכן גם היא עוד לא בוודאות תגיע למצופה לפי התוכנית הקיימת. לפי הסרטון ולפי הרחוב מדובר בחלק הגבוה ביותר ברובע היהודי בחלק הפונה להר הבית ולכן לעולם מגובה זה לא יקרה דבר ניתן לבדוק זאת בקלי קלות .
ערו , ירושלים  |  01.05.16
לכל התגובות