אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנדל"ן

1,500 משתתפים בוועידת הנדל"ן והתשתיות של כלכליסט

ראשי הענף מציגים בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" את תחזיותיהם למחירי הדירות בשנה הקרובה - האם תוכניות הממשלה יבשילו להוזלות של ממש ומה יקרה לקבוצות הרכישה בעקבות הקריסה של ענבל אור

03.05.2016, 07:05 | אורן פרוינד

ועידת הנדל"ן של "כלכליסט" ובנק הפועלים בשיתוף התאחדות בוני הארץ שתתקיים היום בתל אביב תארח את ראשי ענף הבנייה בארץ שיספקו את תחזיותיהם למחירי הדירות בשנה הקרובה ואת הערכותיהם לעתיד קבוצות הרכישה. 

קראו עוד בכלכליסט

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, יחד עם ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, מנהלת מנהל התכנון בינת שוורץ, הממונה על תחום הנדל"ן באוצר ערן ניצן וראשי חברות הבנייה הגדולות, יעריכו האם ומתי יבשילו תוכניות הממשלה בתחום הדיור להוזלות של ממש במחירי הדרות.

אסי טוכמאייר יו"ר חברת קנדה ישראל ונחשון קיוויתי יו"ר ובעלים של קבוצת ב.ס.ר -מחלוצי קבוצות הרכישה יסבירו את ההשלכות של קריסת קבוצות רכישה לאחרונה על הענף, מה צריכים הלקוחות לעשות כדי להתמודד עם גופים חסרי ניסיון שנכנסים לתחום קבוצות הרכישה והאם שינויי החקיקה המוצעים סוגרים את כל הפרצות.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: ועידת הנדל"ן של כלכליסט 2016 (8 תמונות)

הזדמנויות בשוק האמריקאי

ועידת הנדל"ן תארח את ג'וזף מוניאן, מייסד ומנכ"ל קבוצת הנדל"ן האמריקאית מויניאן, שביצע בשנה שעברה את הנפקת האג"ח הגדולה ביותר שביצעה חברת נדל"ן זרה בישראל והצליח לגייס 1.4 מיליארד שקל ממשקיעים ישראלים. מויניאן יציג למשתתפי הוועידה את ההזדמנויות והאיומים הקיימים בשוק הנדל"ן האמריקאי הרותח.

מויניאן (62), יליד טהרן שעבר להתגורר בארה"ב בגיל 17, החל את פעילות הנדל"ן שלו בארה"ב בשנות השמונים המוקדמות. מיד לאחר שעבר לארה"ב הוא פיתח עסקים בתחום הטקסטיל והיה ליצרן בדים בינלאומי ובעל חנויות מרובות בעיר ניו יורק. בשלב הבא חיפש מויניאן אפיקי השקעה נוספים ומצא את הנדל"ן במנהטן. כבר בשנות השמונים הוא החל לבצע רכישות של דירות למגורים ובנייני משרדים.  

כשמספר עסקאות הנדל"ן שעשה גדל הוא הקים בשנת 1990 את קבוצת מויניאן. היום הקבוצה שלו חולשת על נכסים בשווי של 10 מיליארד דולר ברחבי ארה"ב (בעיקר בניו יורק) ומעסיקה למעלה מ-1000 עובדים. לחברה שהנפיקה בישראל, מויניאן הביא רבע מהנכסים שלו (2.7 מיליארד דולר) והם נחשבים לפורטפוליו הנכסים האיכותי ביותר שהגיעה לישראל מארה"ב עד כה. הנכסים של מויניאן הם משולבים וכוללים שני בתי מלון, מספר בנייני משרדים ומספר פרויקטים של מגורים. כל הנכסים של מויניאן ממוקמים במנהטן, והם מניבים תזרים כספי, למעט שתי קרקעות בשווי של 150 מיליון דולר עליהן הוא מתכנן לבנות פרויקטים של מגורים מהכסף שגייס בישראל.

אורח נוסף שיגיע לוועידה הוא מארק אלפר מנהל הנכסים של קמדן מרקט בלונדון שיספר על המהלכים הנדל"ניים שעבר האזור ועל תוכניות ההשבחה שלו בעתיד.

לוועידת הנדל"ן יגיע גם נתן חץ הבעלים של חברת אלוני חץ הנסחרת לפי שווי של 4.7 מיליארד שקל ויספר על תוכניות החברה בשנים הקרובות. גם עמוס לוזון בעל השליטה החדש בקבוצת דורי שרכש אותה מקבוצת גזית גלוב לאחרונה יהיה על הבמה ויספר על הסיבות שהובילו אותו לרכישת החברה ועל תוכנית השיקום שהוא מכין לה. 

במושב שיעסוק בקניונים הגדולים בישראל יתארחו אבי לוי מנכ"ל קבוצת מליסרון, איתן בר זאב מנכל בי מרכזי קניות, רמי שביט, בעל השליטה ומנכ"ל קבוצת המשביר לצרכן ואבי כץ מייסד קופיקס ומייסד משותף של קרן הגשמה.

בסיום הוועידה יציגו 5 סטארט-אפים את הפתרונות הטכנולוגיים שלהם בתחום הערים החכמות. בין הדוברים דנה תמיר, סמנכ"לית Indegy, אלישע כהן מנכ"ל Doorbil אמיר אלחי מנכ"ל Reporty,עודי דהן מנכ"ל Green IQ, ועופר ציפרמן מנכ"ל Anagog .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
אליך נתניהו
תקרא את התגובות ושיהיה לך ברור מהם שבפעם הזאת לא תיבחר אלא אם כן מחירי הדיור ירדו בחצי!!!!! ברגע שזה יהיה לך ברור זה יקרה תוך שנה. פשוט להעלות את הריבית בשתי אחוז. ולמלאות את המדינה במאה אלף דירות.{וכי שהקבלנים לא יפלו להודיע שנה קודם זאת אומרת מחר בבוקר} אם תרצה אתה תצליח זו הזדמנות אחרונה.
יהודי פשוט , דרום  |  03.05.16
40.
מה הקשר בין הכותרת לתוכן הכתבה ?
הכותרת מנסה ליצור דרמה מאיימת באם קבוצות הרכישה תשרודנה את המשבר. בוודאי שכן. לא כולם הם רמאים ושקרנים. בכל מקרה יש לדון בכל קבוצה לגופה ולהבטיח את תנאי הסף המגוננים ביותר על הקונים. ובאשר לכתבה - אין לה ולא כלום עם הכותרת....
רוכשת מודאגת , תל אביב  |  02.05.16
39.
לכל המפגרים שחושבים שלמסות אנשים שקונים יותר מדירה אחת זה מה שיביא להם את הדירה תמשיכו לחלום
בסופו של דבר המיסים לא יורדים לכיוון של האזרחים כי אין אינטרס להוריד מחירים רק לקחת עוד מיסים . למה 60 % מעלות הדירה צריכה חהיות מיסים ?! כי טמבלים כמוכם ידאגו שהיחידים שיקנו את הדירות אלה הם החברות הציבוריות הגדולות , שבסופו של דבר יחלקו את המיליונים למנכלים שלהם ואתם שוב תבכו אכלו לי שתו לי , וביום שתצאו לפניסה תגלו שהחברות ביזבזו לכם את הכסף . זה למה אנשים קונים דירה שניה ושלישית כדי לדאוג ליום שאחרי . לא חסר בארץ כרגע כסף או קרקעות לבניה גם במרכז ...רק מישהו צריך לקבל החלטה לבנות בלי כל הבירוקרטיה . דבר נוסף מחר מחיר הדירות יורד ב-20-30 % .יבואו הבנקים לבעליהמשכנתאות ויבקשו מהם להגדיל את ההון העצמי שאין להם וכן להם יש רק דירה אחת , מאיפה הם יביאו את הכסף ?! אהה יצטרכו למכור במיר מוזל וכך המחירים יפלו , למה הם בעונש עלזה שניסו לקנות דירה ?!! ומה יקרה לחברות המשכנתאות שהמחירים יפלו ולא יהיה לאנשים כסף להחזיר ?! אהה כן הפנסיה שלכם מושקעת אצלהם אז המדינה תגבה אותם שלא ימוטטו את הכלכלה אבל מצד שני הפנסיה שלכם תרד לטימיון , כך או כך האזרח הקטן יוצא מופסד . יש כמה דברים שאפשר לעשות במידי , לפנות את כל העסקים שעובדים מתוך בתי מגורים ויעברו לבניינימשרדים או למקומות המיועדים לכך , ישחרר לחץ של דירות באזורי ביקוש . להשמיש בניינים נטושים שנמצאים בסיכסוכי ירושה לטובת הציבור :הכסף שיכנס מהבנין יכנס לחשבון נאמנות עד שהבעלים יגמרו את הסיכסוכים שלהם , כולם יוצאים נשכרים מהנושא . לעדכן את כל חוקי הבניה ובכלל נכון לשנות האלפיים ולא שיהיו חוקים כטלאי על טלאי שאף אחד לא מבין וכל אחד יכול לפרשן אותם בצורה אחרת , כל עניין השכנים שתוקעים תמאות למינהן רק בגלל שכרגע להם לא נוח אבל להתלונן בשעת צרה שיכלו לפתור אותה שנים קודם על זה הם לא יהיו מוכנים לקחת אחריות .הדדיות זה שם המשחק והחיים ומי שחושב רק על הנוחות שלו שידע שכמוהו יש עוד הרבה ואז לעולם לא נתקדם רוצים עוד ...יש עוד לפעם הבאה
גיא  |  02.05.16
לכל התגובות