אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'סיקה אלבה מסתבכת עם תחליף מזון לתינוקות צילום: אם סי טי

ג'סיקה אלבה מסתבכת עם תחליף מזון לתינוקות

תביעה משפטית נגד החברה שבבעלות השחקנית טוענת כי התווית על הפורמולה שקרית, זאת משום שהמוצר מכיל רכיבים האסורים במוצרים אורגניים. החברה כבר מתמודדת עם תביעה ייצוגית אחרת, בגין פרסום כוזב לכאורה של מוצריה כטבעיים

29.04.2016, 15:25 | שירות כלכליסט

חברת "אונסט" (Honest), סטארט-אפ של ג'סיקה אלבה המוכרת למעלה מ-100 מוצרי בריאות ומוצרים המבוססים על חומרים בלתי רעילים, עשויה להפגע קשות בשל תביעה משפטית נוספת, המערערת את הצהרותיה של החברה בדבר מוצריה.

המוצר במחלוקת הוא תחליף מזון אורגני לתינוקות של החברה.

איגוד הצרכנות האורגנית טוען, כי התווית על המוצר כוזבת משום שהפורמולה מכילה "11 מרכיבים האסורים במוצרים אורגניים על פי החוק הפדראלי". עם זאת, החברה הצהירה אמש כי הפורמולה לתינוקות קיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי – ה-FDA. החברה הצהירה כי היא "בטוחה שהתביעה תבוטל". עוד נמסר מהחברה, כי הפורמולה אף זכתה "לתווית אורגנית של משרד החקלאות האמריקאי, מצד גורם שלישי, תוך עמידה קפדנית בדרישות התוכנית האורגנית הלאומית". 

ג ג'סיקה אלבה | צילום: אם סי טי ג

אולם, אף על פי כן, התביעה שהוגשה לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס, היא מכה נוספת לסיכויי הצמיחה של החברה הפרטית שנוסדה ב-2012.

התביעה החדשה מגיעה על רקע דיווחים בתקשורת שחברת "אונסט" מעדיפה למצוא רוכש על פני הנפקה ראשונה לציבור, כדי להתרחב.

"אונסט" מוכרת מגוון מוצרים לתינוקות, לטיפוח ולבית. בכלל זה חיתולים, שמפו וחומרי ניקוי וכן ויטמינים ותוספי מזון. מוצרי החברה נמכרים באתר החברה ובאלפי נקודות מכירה קמעונאיות.

החברה הצליחה עד כה לגייס הון של למעלה מ-220 מיליון דולר במימון פרטי שהביא את שווי השוק שלה ל-1.7 מיליארד דולר.

החברה כבר מתמודדת עם תביעה ייצוגית אחרת בקליפורניה ובניו יורק, בגין פרסום כוזב לכאורה של מוצריה כטבעיים, מבוססי צמחים ונטולי כימיקלים.

השחקנית ג'סיקה אלבה, היא אחת ממייסדות החברה, שהוקמה ב-2011. בראיונות, כינתה אלבה את רכיב ה-SLS, הנמצא במוצרי היגיינה וטיפוח רבים כגון משחת שיניים, "רעלן". החברה טוענת שמוצריה נטולים רכיב זה ובמקום זאת מכילים SCS. אולם מדענים אמרו כי בחומר זה מופיע אחוז ניכר של SLS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות