אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מחירי הנפט יירדו בקרוב חזרה לרמה של 30 דולר לחבית" צילום: בלומברג

"מחירי הנפט יירדו בקרוב חזרה לרמה של 30 דולר לחבית"

אף שמחירו של הזהב השחור טיפס בשבועות האחרונים אל מעל לרמה של 45 דולר לחבית, מעריכים האנליסטים בקומרזבנק, BNP ו-UBS כי העלייה מזכירה את המגמה שנרשמה בשנה שעברה של התאוששות וירידה מחודשת: "יש קווי דמיון מסוכנים ל-2015"

30.04.2016, 12:41 | בלומברג

מחיר הנפט טיפס השבוע בחזרה מעל לרמה של 45 דולר לחבית. אך בעוד שרבים רואים בכך סימן להתאוששות, יש שטוענים כי השוק ייפול בחזרה לאותה מלכודת כפי שקרה לו בשנה שעברה.

האנליסטים בקומרזבנק, BNP פאריבה ו-UBS מתעקשים כי העלייה הזו במחירי ההנפט, שהתחזקו ב-70% מאז השפל של ינואר, מזכירה את המגמה שנצפתה אשתקד: התאוששות וירידה מחדש במאי. לפיכך, הם מעריכים כי המחירים יירדו כבר בשבועות הקרובים בחזרה לרמה של 30 דולר לחבית. "יש פה קווי דמיון מסוכנים ל-2015", אומר יוג'ן ווינברג, מנהל חטיבת המחקר בסחורות בקומרזבנק בפרנקפורט. "השוק כבר התחמם מדי, ויש צורך בתיקון". 

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה מחירי נפט מסוג ברנט עלו ב-45% מינואר לרמה של קרוב ל-68 דולר לחבית במאי, על רקע הציפייה לירידה חדה בייצור האמריקאי. אולם לאחר שנרשמה דווקא עלייה בייצור המחירים ירדו מחדש. הייצור אמנם ירד בסופו של דבר מ-9.61 מיליון חביות ביום ביוני 2015 ל-8.9 מיליון חביות בשבוע שעבר, אך האנליסטים מזהירים כי ההתאוששות הנוכחית עלולה להוביל לעלייה מחודשת בייצור בתעשייה. 

שר הנפט של ניגריה מגיע לפסגת הנפט בדוחא, צילום: רויטרס שר הנפט של ניגריה מגיע לפסגת הנפט בדוחא | צילום: רויטרס שר הנפט של ניגריה מגיע לפסגת הנפט בדוחא, צילום: רויטרס

"הראלי הנוכחי במחירים עלול להוביל לפגיעה עצמית, שכן הוא מעניק ליצרניות האמריקאיות חבל הצלה", מסביר הארי טצ'ילינגוירן מ-BNP פאריבה. לדבריו, המחירים צריכים לצלול מתחת ל-30 דולר לחבית ולהישאר שם במשך תקופה, כדי שתירשם הפחתה משמעותית בייצור. "התחזקות המחירים של הנפט נמצאת על קרח דק", מסכים ג'ובני סטאונובו מ-UBS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-5 : כי תשובה השקיע מליארדים ולקח סיכון מטורף
בזמן שאתה גירבצת בסלון. ולאחר שמצא (כשאחרים שחיפשו ולא מצאו איבדו את כל ממונם - רוצה להתחלק גם איתם בהפסדים ?) גם העמיסו עליו בדיעבד בששישנסקי עוד 60 אחוז מס ועכשיו גם טמבלים כמוך שמחים שתקעו את המתווה. אם כל כך בא לך להתחלק עם תשובה קנה מניות בבורסה ותהנה מהחגיגה, החברות ציבוריוצ והמניות בשפל חצי מחיר לעומת לפני שנה, אחרת שב בשקט כי אין מתנות חינם ולא מגיע לך כלום אם לא עשית כלום (מעבר לחלקך כאזרח בנתח המס של המדינה ממסים והטלים שמגיע ל-60 אחוז)
דוד  |  01.05.16
2.
אם האנליסטים של UBS אומרים שהנפט יירד זה הזמן לקנות נפט
קבלו עצה ממני: לכל האנליסטים האלה אין מושג, על כל אחד שאומר שהנפט יעלה תמצאו מישהו אחר שאומר שהנפט יירד- משחק סכום אפס. אם מישהו באמת היה יודע מה הולך לקרות הוא לא היה אנליסט באיזה בית השקעות אלא יושב בבית בתחתונים וסוחר מהבית.
אחד שמבין , אחד העם  |  30.04.16
לכל התגובות