אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמי סגל החשוד בהונאת פירמידה ב-100 מיליון שקל יעיד מחר בתביעה האזרחית נגדו צילום: אוראל כהן

עמי סגל החשוד בהונאת פירמידה ב-100 מיליון שקל יעיד מחר בתביעה האזרחית נגדו

4 חודשים לאחר שרשות ני"ע פתחה בחקירה פלילית נגד בעל השליטה לשעבר בבית ההשקעות הקורס אלפא פלטינום בחשד להונאה וגניבה מעשרות משקיעים, הוא יעיד מחר בהליך האזרחי שנפתח נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב

30.04.2016, 13:42 | תומר גנון

ארבעה חודשים לאחר שרשות ני"ע פתחה נגדו בחקירה פלילית בחשד לגניבה והונאה של משקיעים, ושנתיים וחצי לאחר שבית ההשקעות אלפא פלטינום שהיה בשליטתו קרס והותיר אחריו חובות של לפחות 100 מיליון שקלים לעשרות משקיעים, יעיד מחר (א') עמי סגל בבית המשפט המחוזי בת"א במסגרת תביעה אזרחית שמתנהלת בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

התובע, שמואל מנדזיצקי המיוצג על ידי עורכי הדין אסף ברם ורועי סלוקי, מבקש לפסוק לו פיצוי של 30 מיליון שקלים בשל נזקים שגרמו לו לכאורה סגל (שהוכרז בינתיים כפושט רגל), ובעלי תפקידים שונים בבית ההשקעות, ששמו שונה מאז לסופריור. בין הנתבעים: חברת הביטוח של אלפא הפניקס וכן בנק הפועלים והבנק הבינלאומי שבאמצעותם נוהלו חשבונות שונים הקשורים לסגל ולחברות שהיו בשליטתו - זאת, בשל הפרת חובת הנאמנות. 

עמי סגל. ניהל בשיא קרנות נאמנות בהיקף של 2 מיליארד שקל, ובינתיים הוכרז כפושט רגל עמי סגל. ניהל בשיא קרנות נאמנות בהיקף של 2 מיליארד שקל, ובינתיים הוכרז כפושט רגל עמי סגל. ניהל בשיא קרנות נאמנות בהיקף של 2 מיליארד שקל, ובינתיים הוכרז כפושט רגל

אלפא פלטינום של סגל ניהל בשיא קרנות נאמנות בהיקף של כשני מיליארד שקלים. הקרנות התחייבו להשקיע בקרנות השקעה זרות הממוקמות בברמודה ונסחרות באירלנד. החברה קרסה ביחד עם כל אשכול החברות הפרטיות שבראשו עמד סגל, לאחר שנפתחו נגדן הליכים אזרחיים, בין היתר על ידי מנדזיצקי מבעלי מחסני חשמל לשעבר, משום שסגל לא השיב עשרות מיליוני שקלים למשקיעים. כאמור, לאחרונה פתחה גם רשות ני"ע בחקירה נגד סגל בחשד שביצע עבירות של תרמית בני"ע, גניבה, גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות עובדים ומנהלים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

על פי דו"ח המפרקים שמונו לקבוצת החברות של סגל שקרסו, עורך הדין אמיר פלמר ורו"ח יהודה בר לב, סגל פעל בשיטת פירמידה מתוחכמת. הוא גייס עשרות מיליוני שקלים ממשקיעים, כאמור תוך הבטחה שהכספים יושקעו בקרנות הנאמנות הזרות בחו"ל, אלא שבפועל הוא השתמש בחלק מהכספים למימון אשכול החברות הפרטיות שלו שעסקו בפיננסים, תקשורת, אינטרנט וטכנולוגיה.

כאשר מאסת משקיעים בחברות הפרטיות ובקרנות הזרות דרשה להנזיל אותן, לאור קשיים בהחזרי הכספים ופרסומים בתקשורת אודות הקשיים, קרסה כל קבוצת החברות. מעט לפני הקריסה, נמכרו קרנות הנאמנות של אלפא על נכסיהן לחברת איילון בסכום זעום של 1.25 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות