אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח החובות והנכסים של ענבל אור: 13 דירות והכנסה של 37 אלף שקל בחודש צילום: אוראל כהן

דו"ח החובות והנכסים של ענבל אור: 13 דירות והכנסה של 37 אלף שקל בחודש

על פי הדו"ח שהגישה אור לביהמ"ש ברשותה נכסים בשווי של כ-52 מיליון שקל, תכשיטים בשווי 2.5 מיליון שקל ו-2.2 מיליון שקל בחשבון הבנק. מנגד יש לה חוב של 2.5 מיליון שקל במסגרת הסכם הגירושין שלה ושיעבוד של 370 אלף שקל על רכבה לבנק מזרחי

01.05.2016, 11:59 | זוהר שחר לוי
יזמית הנדל"ן ענבל אור הגישה היום (א') לביהמ"ש דו"ח חלקי בנוגע למצבת נכסיה ולפיה יש בבעלותה 13 דירות וזכויות לדירות בשווי כולל של למעלה מ-52 מיליון שקל, תכשיטים בשווי 2.5 מיליון שקל וכ-2.2 מיליון שקל בחשבונות הבנק שלה. ביהמ"ש מצידו קבע כי על ענבל להגיש דו"ח מלא בתוך 3 ימים, ומנגד קבע כי על המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז, להעביר לבא כוחה של אור עותקים של המסמכים שהוחרמו על ידו תוך 48 שעות, על מנת להשלים את כתיבת הדו"ח.

קראו עוד בכלכליסט

אור התבקשה להעביר את מצבת נכסיה וחובתיה עד היום (א') זאת לאחר שביקשה לדחות את הדיון בעניין פינויה מהדירה בגבעתיים, אליה טען המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז, כי פלשה ודרש לפנותה לאלתר.

כחצי שעה לפני הדיון, הגיש בא כוחה החדש של אור, עו"ד אילן בומבך, את הדו"ח, כשלדבריו מדובר בדו"ח חלקי. "הדו"ח מפורט, אך למרבה הצער איננו שלם כפי שבעלת השליטה הייתה מבקשת כי יהיה. זאת לנוכח העובדה כי המפרק הזמני תפס מסמכים רבים שהיו מצויים במשרדי החברות ואצל בעלת השליטה, ואילו הכנת דו"ח מפורט מצריכה עיון בהם ולימוד האמור בהם, עניין שלא צלח עד עתה", כתב לביהמ"ש.

עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של אור סיטי. לטענת בומבך הדו"ח אינו מספיק מפט מכיוון ש"המפרק הזמני תפס מסמכים רבים שהיו מצויים במשרדי החברות ואצל בעלת השליטה", צילום: שאול גולן עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של אור סיטי. לטענת בומבך הדו"ח אינו מספיק מפט מכיוון ש"המפרק הזמני תפס מסמכים רבים שהיו מצויים במשרדי החברות ואצל בעלת השליטה" | צילום: שאול גולן עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של אור סיטי. לטענת בומבך הדו"ח אינו מספיק מפט מכיוון ש"המפרק הזמני תפס מסמכים רבים שהיו מצויים במשרדי החברות ואצל בעלת השליטה", צילום: שאול גולן

לפי עו"ד בומבך, קיים "חוסר שיתוף פעולה מצידו של המפרק הזמני", לאחר שאור ביקשה ממנו לקבל לידיה מסמכים שונים שיעידו על נכסיה וחובותיה אולם המפרק לא סיפק את האסמכתאות ו"נכנס להתנצחות מיותרת עם עו"ד בומבך". כאמור, בית המשפט קבע כי על המפרק הזמני לאפשר לבא כוחה של אור לקבל עותקים של המסמכים שהוחרמו על ידו תוך 48 שעות. 

לפי הדו"ח לאור יש חוב של 2.5 מיליון שקל במסגרת הסכם הגירושין שלה, שעמד תחילה על 5 מיליון שקלים. בהוצאותיה מפרטת אור כי אלה עומדות על 32 אלף שקל לחודש, בין השאר שכר דירה של 23 אלף שקל, הלבשה בגובה 1,500 שקלים, מזון בשווי 4,000 שקלים ועוד.

לפי הדו"ח הכנסותיה מעיסוקה כמנהלת שכירה באור סיטי נדל"ן עומדות על 37.6 אלף שקלים ברוטו לחודש וכ-11 אלף שקל נטו בחודש. בהכנסות שלא מעיסוקה מציינת אור קצבאות ביטוח לאומי בגובה 800 שקל בחודש ודמי שכירות בגובה 23 אלף שקל לחודש. לדבריה יש בבעלותה רכב אחד לשימוש פרטי ששוויו 700 אלף שקל, עליו יש שעבוד לבנק מזרחי בשווי 370 אלף שקלים.

באשר לנכסיה, מפרטת אור 13 נכסים שבבעלותה או שיש לה זכויות בהם: מגרש אחד ו-12 דירות, מתוכן 5 דירות פנטהאוז. כל הנכסים נמצאים באזור תל אביב ורמת גן כשכמה מהנכסים מצויים בפרויקט מציצים שברחוב הושע בתל אביב. לפי הדו"ח השווי המוערך של הנכסים עומד על מעל 64 מיליון שקלים ולאחר סילוק משכנתא תיוותר יתרה נטו של כ-52 מיליון שקלים.

עוד מוזכרים בדו"ח הנכסים גם התכשיטים שבבעלותה, שנרכשו לדבריה בזמנים שונים, וסכומם מוערך בכ-2.5 מיליון שקלים. באשר לכספים המצויים בחשבונות הבנק שבבעלותה, מציינת אור כי היתרה בהם מסתכמת בכ-2.24 מיליון שקלים, בין השאר מדובר על חשבונות בנק בדיסקונט, מזרחי, מרכנתיל, יובנק ולאומי. כרטיסי החיוב של אור, לפי הדו"ח "כולם מבוטלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הסבר קצר
למס' 7 יש להבין כי מכל פרויקט סביר שהיא השאירה לעצמה דירה יקרה. זה הגיוני מאחר והיא אמורה להרוויח יותר מעשרה אחוז על הפרויקט ויזמים רבים משאירים לעצמם דירה כחלק מהרווח ולא מושכים את כל הכסף במזומן. אם היא לא הייתה נופלת עם בבלי ואם הייתה מתנהלת יותר בצניעות וביושר בפרויקטים אחרים, הרי שהייתה נשארת עם כל הנכסים האלה והייתה היום עשירה כקורח
חיליק , שפלה  |  01.05.16
21.
אולי נמתין להחלטת השופט
ייתכן והנכסים שיש לה יכסו את ההחזרים לקוני הדירות ואז אולי יתברר שכולם עטו עליה כהתנפלות על חיה פצועה. אין אנו יודעים לבטח מה קורה שם אבל אנו חכמים ביושבינו ליד המקלדת ומוציאים רפש מידינו. לא ראינו שהתנפלו על כל אלה שגרמו לנו ליפול במניות ובהשקעות. משהו לא מריח טוב מההתנפלות על ענבל אור.
רץ יונה לי , ליד תל אביב  |  01.05.16
לכל התגובות