אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילוי הנפט בים המלח עניין בעיקר את הפלסטינים צילום: תומריקו

גילוי הנפט בים המלח עניין בעיקר את הפלסטינים

התקשורת הפלסטינית הרבתה לצטט את הידיעות על הגילוי וטענה לבעלות על המשאב הנחשק

01.05.2016, 22:17 | דורון פסקין

התקשורת הפלסטינית הרבתה לצטט היום (א') את הידיעות מישראל על גילוי שדה נפט באזור ים המלח. בדיווחים הדגישו הפלסטינים כי רוב שטחי ים המלח נמצאים בגדה המערבית ולכן שימוש במשאבים שבתחומם "אסורים על פי החוק הבינלאומי". עם זאת הידיעות בנושא היו בסך הכל קצרות ולא תפסו את הכותרות הראשיות. במקביל, שינקה מניית הזדמנות ישראלית, המחזיקה ברישיון החיפוש ב־28% עקב הדיווחים.

העמדה שלפיה ים המלח הוא שטח פלסטיני אינה חדשה ובמהלך השנים האחרונות הצליחו הפלסטינים לרתום חלק מדעת הקהל העולמית לעמדתם. כך נהפכו מוצרי AHAVA המיוצרים בתחומי הקו הירוק אך מופקים ממינרלים בים המלח ליעד מרכזי עבור ארגוני ה־BDS ברחבי העולם. בשנה שעברה פרסם משרד הכלכלה ברשות הערכה כי בכל שנה נמנעת ממנה הכנסה של קרוב למיליארד דולר מפיתוח המשאבים המצויים בים המלח.

הכותב הוא מומחה לכלכלות המזה"ת

 

ים המלח, צילום: רויטרס ים המלח | צילום: רויטרס ים המלח, צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הכותב אמנם מומחה לכלכלה, אבל אני מומחה למציאות
המציאות היא שהמצב שקיים היום לפיו יש את מדינת ישראל + שטחי C, מדינת עזה החמושה, ואוטונומית יהודה ושומרון, המצב הזה יישרא איתנו לעשרות שנים ואולי מאות. מעבר למדינת הטרור עזה, לא תהיה מדינה פלסטינית או ערבית נוספת. לכן , החלק המערבי של ים המלח יישאר ברשות ישראל וכמוהו רוב שטחי C. אני יודע את זה והערבים יודעים את זה. אז למה המומחה לכלכלה לא יודע את זה?
יובל  |  02.05.16
לכל התגובות