אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מהשבוע: ברלין אוסרת להשכיר דירות ב-Airbnb צילום: airbnb

החל מהשבוע: ברלין אוסרת להשכיר דירות ב-Airbnb

חוק חדש נכנס לתוקף, במסגרתו יינתנו קנסות של עד 100 אלף יורו למשכירי דירות או בתים שלמים למטרות נופש. זאת במטרה לשמור על דיור בר השגה לתושבי העיר

02.05.2016, 12:01 | שירות כלכליסט
ברלין החלה אתמול (א') להגביל את פעילות השכרת הדירות למטרות חופש באמצעות אתר Airbnbn ופלטפורמות דומות, ומאיימת להטיל קנסות כבדים למפירי האיסור. זאת במאמץ לשמור על דיור בר-השגה לתושבי העיר.

זאת במסגרת חוק חדש האוסר להשכיר דירות או בתים. מנהל הפיתוח העירוני בעיריית ברלין, אנדריאס גייזל, אומר שהחוק הוא "כלי חיוני והגיוני כנגד המחסור בדיור בברלין. אני נחוש בדעתי למנוע ניכוס דירות להחזיר את הדירות להשכרה לתושבי ברלין".

החוק התקבל כבר ב-2014 אולם במסגרתו ניתנה ארכת הסתגלות שהסתיימה ביום שבת. כעת בעלי דירות יוכלו להשכיר רק חדרים למבקרים. הפרת החוק כרוכה בקנסות של עד 100 אלף יורו.  

ברלין. הרשויות חוששות שטרנד השכרת הדירות מצמצם את היצע הדירות למגורים, צילום: cc by Matt Perich ברלין. הרשויות חוששות שטרנד השכרת הדירות מצמצם את היצע הדירות למגורים | צילום: cc by Matt Perich ברלין. הרשויות חוששות שטרנד השכרת הדירות מצמצם את היצע הדירות למגורים, צילום: cc by Matt Perich

הרשויות בבירת גרמניה חוששים שטרנד השכרת דירות לשם מטרות נופש באמצעות אתרים כגון Airbnb, Wimdu ו-9Flats מצמצם את היצע הדירות המוגבל בלאו הכי ויגרום לעלייה בשכר הדירה בעיר.

שכר הדירה בעיר זינק ב-56% בין 2009-2014, אולם הם עדיין נמוכים ביחס לערים מרכזיות אחרות באירופה ועומדים כעת על 10 יורו למטר רבוע.

ברלין הפכה לאחד מיעדי התיירות המבוקשים ביותר באירופה, והעיר רשמה 30.2 מיליון ימי ביקור של תיירים בשנה שעברה. נוכחות Airbnb בעיר פגעה אף בתעשיית המלונות המקומית, על פי סקר שנערך בידי חברת GBI, הזמנות דירות נופש אונליין מייצגת "שוק מקביל של כ-6.1 מיליון" ימי ביקור של תיירים.

עיריית ברלין פונה ל"רוח האזרחות" של התושבים ומבקשת מהם לדווח לרשויות על הפרות שהובאו לידיעתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות