אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ענבל אור מסתירה נכס ליד הסנטרל פארק?

האם ענבל אור מסתירה נכס ליד הסנטרל פארק?

הכונס הזמני של החברה טוען כי במסגרת העלמת המידע שבוצעה מצד אור, היא גם נמנעה מלדווח על חברה בשם "אור סיטי ארה"ב", אשר ייתכן והחזיקה נכס במנהטן, בקרבת הפארק; במקביל נמשכת חקירת אור במפלג ההונאה של משטרת מחוז ת"א

02.05.2016, 15:33 | זוהר שחר לוי

הכונס הזמני לנכסי ענבל אור, עו"ד איתן ארז, דורש היום (ב') מבית המשפט המחוזי בתל אביב להוציא נגדה צו שיאסור עליה לעשות כל שימוש בנכס שבו היא מחזיקה בניו יורק "על מנת למנוע הברחת נכסים", כלשונו.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת עו"ד ארז, שמונה במסגרת הליך פשיטת הרגל בעניינה של יזמת הנדל"ן, בבדיקה ראשונית שהוא ביצע ביחד עם צוותו במסמכים שנמצאו בשרת קבוצת החברות אור סיטי נדל"ן, נמצאה תעודת התאגדות של חברה בשם Or City USA Inc. אולם, לדבריו, החברה הזו לא הופיעה בדו"חות שהוגשו עד היום לבית המשפט מטעמה של אור – לא במסגרת הקפאת ההליכים שביקשה לקבוצה ולא במסגרת דו"ח מצבת הנכסים שהגישה אתמול לבית המשפט.

עוד מצטט הכונס מכתבה שפורסמה באוקטובר 2014 ובה דווח כי אור רכשה בניין ברחוב 81 במנהטן, רחוב שנמצא בקרבת הפארק ומוזיאון המטרופוליטן, אך הנכס עצמו לא צוין גם הוא בדוחות שהוגשו לבית המשפט. "ראה זה פלא", כותב ארז לבית המשפט, "שנה וחצי בלבד לאחר מכן, אין בדו"ח זכר לא לבניין במנהטן ולא לחברה האמריקאית (אשר יתכן שהחזיקה בנכס) ולא לכסף שהתקבל ממכירתו (אם נמכר)".

בבקשה שהוגשה לבית המשפט, מבקש עו"ד ארז להורות לאור שלא לעשות כל שימוש בנכס וכן בחברת אור סיטי ארה"ב. בנוסף, מבקש הכונס לדעת מהי הכתובת המדויקת של הנכס, מי מחזיק בו כיום, האם נמכר והיכן נמצאים כספי התמורה אם אכן נמכר. זאת, לצד דרישה לפירוט הנכסים של חברת אור סיטי האמריקאית ופעילותה מאז היווסדה.

   

לדברי עו"ד ארז, מדובר בהעלמת מידע "המשקפת את התנהלותה של אור עד כה". לשיטתו, אור הסתירה נתונים רבים מבית המשפט וממנו עצמו, "הציגה מצגי שווא בבקשה להקפאת ההליכים וגם לאחר מכן פלשה לדירה בגבעתיים, משכנה ומכרה תכשיטים שבבעלותה לצדדים שלישיים ללא אישור בית המשפט, נמנעה ממסירת רכבה במועד שנקבע לכך וכן הלאה. התנהלות זו יוצרת חשש להברחת נכסים ולהכבדה על ההליך".

סנטרל פארק. האם חברת "אור סיטי ארה"ב" עדיין מחזיקה בנכס במנהטן?, צילום: אי פי אי סנטרל פארק. האם חברת "אור סיטי ארה"ב" עדיין מחזיקה בנכס במנהטן? | צילום: אי פי אי סנטרל פארק. האם חברת "אור סיטי ארה"ב" עדיין מחזיקה בנכס במנהטן?, צילום: אי פי אי

במקביל נמשכת חקירת אור במפלג ההונאה של משטרת מחוז תא. אור הגיעה למשטרה בשעות הבוקר וחקירתה נמשכת גם בשעה זו.

במהלך חקירתה עומתה אור עם מי שכיהן כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה, דרור גלעדי, שאף נעצר ביחד איתה בפברואר האחרום במסגרת חקירת רשות המסים המתנהלת נגד אור. גלעדי מועסק כיום לתקופה מוגבלת על ידי המפרק הזמני של קבוצת אור לצורך בדיקת החברות, מכסיהן וחובותיהן.

במסגרת העימות בין השניים נטען מצדה של אור כי גלעדי היה זה שחתם על מסמכים של הקבוצה ולפעמים, כך טענה, ללא ידיעתה ואישורה. רגע שיא נרשם כשאור טענה בפני החוקרים כי גלעדי "מאיים עלי".

בנוסף עומתה אור עם מספר חוזים שחתמה מול רוכשים שהפקידו בידייה מקדמה של כ-100 אלף שקל כל אחד והתלוננו לאחר מכן כי הונו על ידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עולות שאלות קשות ונוקבות !
החל מחקירתה ברשות המסים - כיצד הודלף לתקשורת?! כיצד התמונות המגמתיות והכותרות הבלתי פוסקות בכל ערוצי המדיה כנגד ענבל אור מגיעות לתקשורת?! מי עומד מאחורי הניסיון לשבור את חברה שבבעלותה וגרוע מכך את רוחה??! מדוע בכל התספורות ענק של הטייקונים לא היה מחצית מהבאז התקשורתי כנגד תשובה / דנקנר אשר עשו שימוש בכספי אזרחי המדינה ובקרנות הפנסיה שלנו בחסות המדינה??? ואם כך מיהם העבריינים האמיתיים ? המדליפים ברשויות השונות במדינה ובחסות החוק ?! או הטייקונים שהמדינה מאפשרת להם לשחק בכספי אזרחיה ??
אא  |  03.05.16