אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חולדאי הבטיח פיצוי על הרכבת קלה, אך העסקים עוד מחכים צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

חולדאי הבטיח פיצוי על הרכבת קלה, אך העסקים עוד מחכים

ראש עיריית תל אביב התחייב להקים קרן לפיצוי עשרות מבעלי העסקים הקטנים שסמוכים לעבודות הרכבת. כמעט חצי שנה חלפה וקופת הקרן עוד ריקה. בעירייה טוענים כי "הנושא בטיפול מול משרד הפנים"

03.05.2016, 06:42 | ליאור גוטמן

קראו עוד בכלכליסט

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הכריז בדצמבר האחרון על הקמת קרן סיוע לעסקים הקטנים שסמוכים לתוואי עבודות הרכבת הקלה בהיקף של 5 מיליון שקל שילקחו מקופת העירייה. אלא שכמעט חצי שנה חלפה מאז ואפילו בעל עסק אחד לא קיבל פיצוי.

בעיריית תל אביב מסבירים את עיכוב מתן הפיצוי בטענה ש"הקמת קרן לפיצוי דורשת אישור והשתתפות ממשלתית, שעד כה טרם ניתנו. הנושא עלה לאחרונה מול שר הפנים, ואנו מקווים שבקרוב יינתנו האישורים הדרושים ונוכל לסייע לבעלי העסקים". ההחלטה על מתן הקלות לבעלי עסקים דורשת על פי החוק הנוכחי החלטה של שר הפנים וגיבוי ממשלתי. משרדי הממשלה השונים אינם מזדרזים לתת הטבות לבעלי העסקים מחשש ליצירת תקדים - בזמן בניית הרכבת הקלה בירושלים לא ניתנו הטבות, ועסקים תבעו את המדינה על נזק. מתן הקלות בתל אביב עלולה להוות הודאה מבחינת המדינה על נזק שנגרם לסוחרים בתל אביב ובירושלים. בתווך עומדת עיריית תל אביב שניסתה לעזור ולתת פיצוי, אבל בפועל לא חילקה שקל. עוד הם מוסיפים שהעירייה נקטה פעולות סיוע שונות בשביל לעזור לבעלי העסקים בזמן העבודות, כמו מתן היתר להוציא סחורה מבתי העסק, פרסום מבצעים בשליחת הארנונה לתושבי העיר וכן הקמת דף נחיתה אינטרנטי שישולב באתר העירייה ויופיע בפרסום אירועים שונים.

בינתיים פרויקט הקמת הרכבת הקלה ממשיך להתקדם ובסוף השנה אמורות להתחיל החפירות התת־קרקעיות של תוואי הרכבת התחתון.

עבודות הרכבת הקלה בתל אביב, צילום: דנה קופל עבודות הרכבת הקלה בתל אביב | צילום: דנה קופל עבודות הרכבת הקלה בתל אביב, צילום: דנה קופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה