אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה: הבנק המרכזי חתך את הריבית ל-1.75%, שפל היסטורי

אוסטרליה: הבנק המרכזי חתך את הריבית ל-1.75%, שפל היסטורי

הבנק, שהוריד אתמול את הריבית לרמה של 1.75%, מצטרף לשורה של בנקים מרכזיים ברחבי העולם שנקטו באמצעי הקלה דומים. לאחר ההורדה נחלש הדולר האוסטרלי בקרוב ל-2% ונסחר ברמה של 0.7557 דולר אמריקאי

03.05.2016, 10:47 | שירות כלכליסט
הבנק המרכזי של אוסטרליה הוריד את הריבית במדינה, לראשונה מזה שנה, כחלק מהמאמצים להילחם בשיעור האינפלציה שנפל לשפל ובהיחלשות המטבע המקומי. בעקבות המהלך מצטרף הבנק האוסטרלי לשורה של בנקים מרכזיים ברחבי העולם שנקטו באמצעי הקלה דומים.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק האוסטרלי הוריד את הריבית ב-25 נקודות לרמה של 1.75%. לאחר ההורדה נחלש הדולר האוסטרלי בקרוב ל-2% ונסחר ברמה של 0.7557 דולר אמריקאי. המהלך הגיע לאחר שבשבוע שעבר פורסמו דו"חות כלכליים שהצביעו על כך שברבעון הראשון של השנה נכנסה הכלכלה לדיפלציה.

"דירקטוריון הבנק בחן את האפשרויות להשגת צמיחה יציבה בכלכלה, כולל החזרת האינפלציה ליעד לאורך זמן, והוחלט כי הסיכוי לכך ישתפר על ידי אימוץ מדיניות הקלה מוניטארית", מסר נגיד הבנק גלן סטיבנס. הבנק קבע יעד אינפלציה בין 2%-3%.

הורדת הריבית משמשת גם כתגובה להיחלשות הדולר האוסטרלי. הירידה החדה השנה בשווי המטבע הפכה לאיום נוסף לצמיחה, על רקע המעבר מהתמקדות על סקטור הכלכלה לכלכלה מגוונת יותר. סטיבנס הודה כי היחלשות המטבע מסבכת את המצב, והיא נובעת בחלקה כתוצאה מפעולות של בנקים מרכזיים אחרים.

מלבד הודעת הריבית, צפוי שר האוצר האוסטרלי סקוט מוריסון את לפרסם התקציב עבור 2016-17, שצפוי לכלול הרחבה של הגירעון. ברקע, ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טורבול יקבע ככל הנראה את ה-2 ביולי כתאריך לקיום הבחירות במדינה.

ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול. צפוי להכריז על בחירות, צילום: בלומברג ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול. צפוי להכריז על בחירות | צילום: בלומברג ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול. צפוי להכריז על בחירות, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות