אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון אנד ג'ונסון תשלם 55 מיליון דולר לאישה שחלתה בסרטן בעקבות שימוש במוצר היגייני של החברה צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון תשלם 55 מיליון דולר לאישה שחלתה בסרטן בעקבות שימוש במוצר היגייני של החברה

פסק הדין, עליו מתכוונים בחברה לערער, מייצג את ההפסד המשפטי השני ברציפות של החברה, שעומדות נגדה עוד 1,200 תביעות המאשימות אותה שלא הזהירה כראוי את הצרכנים מפני הסיכון לחלות בסרטן כתוצאה משימוש במוצרים המבוססים על טלק

03.05.2016, 11:25 | שירות כלכליסט
ג'ונסון אנד ג'ונסון נדרשת לשלם 55 מיליון דולר לאישה שהאשימה את החברה כי השימוש במוצרי היגיינה נשית המכילים אבקת טלק גרמו לה לחלות בסרטן השחלות.

פסק הדין, עליו מתכוונים בחברה לערער, מייצג את ההפסד המשפטי השני ברציפות של ג'ונסון אנד ג'ונסון, שעומדות נגדה עוד 1,200 תביעות נוספות המאשימות אותה שלא הזהירה כראוי את הצרכנים מפני הסיכון לחלות בסרטן כתוצאה משימוש במוצרים המבוססים על טלק.

פסק הדין הנוכחי התקבל בבית משפט במיזורי לאחר שלושה שבועות של משפט, שבסיומו פסקו המושבעים כי החברה תשלם לנתבעת, גלוריה ריסטסונד (62), 5 מיליון דולר בפיצויי נזיקין ו-50 מיליון דולר בפיצויים עונשיים.

אבקת טלק של ג אבקת טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס אבקת טלק של ג

דוברת החברה קרול גודריץ' מסרה בתגובה כי פסק הדין סותר 30 שנים של מחקר שמצא כי טלק קוסמטי הוא בטיחותי. בהתאם, החברה מתכוונת לערער ולדבריה של גודריץ' תמשיך להגן על הבטיחות של המוצרים שלה. במשפט הקודם בנושא, שהסתיים בפברואר, נדרשה החברה לשלם 72 מיליון דולר למשפחה של אישה שמתה מסרטן.

ריסטסונד טענה כי השתמשה במשך עשורים במוצרי הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון, שכוללים את אבקת התינוקות הידועה, עבור היגיינת איבר המין שלה. על פי עורכי דינה, היא אובחנה כחולה בסרטן השחלות ונאלצה לעבור כריתת רחם וניתוחים נלווים נוספים. הסרטן שלה נמצא כעת בנסיגה.

ג'רי ביסלי, אחד מעורכי הדין של ריסטסונד מסר בתגובה כי הם מרוצים מפסק הדין, וכי החלטת המושבעים צריכה "לסיים את הליטיגציה" ולחייב את ג'ונסון אנד ג'ונסון ליישב את התביעות הנותרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות