אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ראש עיריית באר שבע מזהיר: "לא להיכנע לתכתיבים לטווח קצר - צריך להשקיע בדרום"

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' הדגיש בדבריו בועידת הנדל"ן של "כלכליסט" כי הפתרון למשבר הדיור צריך להיעשות לטווח הרחוק באמצעות פיתוח הדרום, והדגיש את התהליך האסטרטגי במסגרתו "הוחלט להעביר את הידע של מדינת ישראל לדרום הארץ"

03.05.2016, 13:58 | אביב גוטר

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' הזהיר בדבריו בועידת הנדל"ן של "כלכליסט" מכניעה ל"תכתיבים של אינטרסנטים לטווח הקצר", בפרט מצד הממשלה, וקרא לה להשקיע בדרום. "מדינת ישראל עשויה להגיע למשבר דיור בעוד 15 שנה בגלל שאם לא נתכנן נכון את עתודות הקרקע . ומאחר שרוב עתודות הקרקע נמצאות בנגב, המדינה צריכה להבין שלא מספיק רק דיור וצריך גם לדאוג לחינוך ותעסוקה, תרבות פנאי, תחבורה." אמר דנילוביץ'. "הצעירים של היום לא מתפרשים ורוצים הכל כאן מיד ועכשיו, ויש למדינת ישראל הזדמנות היסטורית לקחת 65% מהשטח שלה שחיים בו רק 9% מאוכלוסיית מדינת ישראל",אך הזהיר "אחרת, החיים שלכם - תושבי המרכז -  יהפכו לקטסטרופה".

קראו עוד בכלכליסט

דנילוביץ' הדגיש כי "מדינת ישראל קבעה דבר אסטרטגי שלא כולם מבינים אותו, כי כולם מקדשים את גוש דן והבניינים הנוצצים. אבל, מתחת לרדאר הוחלט להעביר את הידע של מדינת ישראל לדרום הארץ. המהלך יורגש בעוד 10-15 שנים, שכל החברות והידע והטכנולוגיות מהעולם כולו יגדשו את פארק ההייטק והתעסוקה בנגב." לדבריו, "פריפריה זה בראש, מי שחושב שהוא פריפריה יישאר פריפריה ומי שחושב שהוא מרכז – ייצר את המרכז לעצמו. אם יש לך להט, תשוקה ורצון ניתן להרים פרויקטים מחוללי שינוי שמשליכים על אזור שלם ועל אוכלוסיה מאוד גדולה."

דנילוביץ', העומד בראשות עיריית באר שבע, שנקבע כי תהיה "בירת הסייבר של ישראל", תיאר כיצד שמה יוצא למרחקים: "צביקה העוזר שלי אמר – ג'וליאני רוצה להיפגש איתך. שאלתי איזה ג'וליאני, וצביקה העוזר אמר לי ראש עיריית ניו יורק לשעבר. מסתבר שהוא היום שותף במשרד עו"ד מאוד גדול והם מובילים את חברות הסייבר הגדולות האמריקאיות. אז אם סייבר – אז באר שבע. הדבר הזה ממחיש יותר מכך דבר אחר – איך שיתוף פעולה אמיתי בין רשות מקומית שמבינה כבר הרבה שנים שהיא עשירה, לא מבכיינות או ממסכנות, היא מבינה שההון האנושי שבה, בוגרי ההנדסה, האיכות האקדמית, מרכז רפואי אוניברסיטאי ומעבר בסיסי צהל דרומה שרבים טוענים שזה המהלך שובר השוויון. אבל אני טוען שזו רק פעימה הראשונה וחשוב להמשיך עם מהלכים נוספים כמו העברת בסיס 8200 לדרום. "

דנילוביץ המשיך ואמר: "אנחנו חיים בעידן שנגמר האני ואני ואני, זה עידן של אנחנו, של שותפויות. מי שלא מבין את זה לא יצליח, ואנחנו בתור עירייה פועלים להתערבות מקסימלית. הממשלה צריכה להצטרף גם, באמצעות סל של תמריצים. אני לא ראש עיריית באר שבע, אני הולך ומוביל את הדרום למהפכה של ממש.

רוביק דנילוביץ׳ ראש עיריית באר שבע בועידת הנדל"ן של "כלכליסט". "פריפריה זה בראש", צילום: צביקה טישלר רוביק דנילוביץ׳ ראש עיריית באר שבע בועידת הנדל"ן של "כלכליסט". "פריפריה זה בראש" | צילום: צביקה טישלר רוביק דנילוביץ׳ ראש עיריית באר שבע בועידת הנדל"ן של "כלכליסט". "פריפריה זה בראש", צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
למה צריך מגדלים של 30 קומות?
לבאר שבע יש קרקע שיכולה להכיל את כל גוש דן אבל במקום לפנות יפה ומרווח בונים שכונות שלמות של מגדלים כמו סנטרל פארק וליד הגרנד קניון (מילא במרכז העיר זה עוד בסדר). הנבואה של רוביק לא מתממשת ותושבי מרכז לא יורדים דרומה בעקבות עיר הבה"דים הענק והם גם לא ירדו בעקבות פארק ההיטק (יבואו ברכבת). אבל בינתיים תושבי וצעירי העיר לא יכולים לקנות דירה בב"ש יותר. אם אנחנו קנינו ב-700K היום המחיר הוא 1200K ויותר !
מיקי  |  05.05.16
11.
תרומתו הרבה של מר דנילוביץ לעיר באר שבע
מה השתנה בבאר שבע בחמש שנים האחרונות 1. מחירי הדירות שברו שיאים - באר שבע מספר 1 באחוז העלייה 2. נפתחו עוד ועוד קניונים - פגיעה בעסקים הקטנים 3. השכונות הוותיקות- מוזנחות ללא כל תוכנית שיקום באופק 4. מחירי הארנונה עלו 5.עוד ועוד כיכרות של מזרקות, יום המזרקה עובדת, שבוע תיקונים - הקמת צוות מזרקות וביזבוז כספי ציבור 6. השכר הממוצע בבאר שבע נשאר כמו שהיה - אין מקומות עבודה חדשים 7. כמה אחוז האוכלוסייה בבאר שבע מתעסק בהיי טק מר דנילוביץ? להביא לפה אוכלוסייה מהמרכז שבא ברכבת בבוקר לפארק היי טק וחוזרת למרכז בחזרה לא עוזר לתושבי באר שבע 8. בעקבות העלייה המטורפת במחירי הדיור בעיר ובניית עוד ועוד מגדלי יוקרה הצעירים נאלצים לחפש דירות בפריפריה של באר שבע תודה לך מר דנילוביץ כנראה שבעתיד גם אני יעזוב את העיר או למרכז (אם כבר הכל יקר אז למה לגור בבאר שבע ולא בתל אביב?) או לירוחם/אופקים שמחירי הדירות עוד יחסית סבירים
05.05.16
10.
רוביק תארגן לי ולאשתי עבודות בהייטק נשבע לך חוזר...
הבעיה שבדרום לא נותנים לנו אפילו 60% מהשכר שלנו פה, אם בכלל נמצא עבודה! הבעיה מלכתחילה שעזבנו (אומנם הכרתי את אשתי כתושבי ת"א אבל שנינו באר שבעים לשעבר שלמדנו בב"ש הנדסה, והחל מסוים הלימודים חתמתי בלשכה ולקח זמן עד שמצאתי עבודה זמנית בשכר עלוב... מזל שהיה לי אומץ לעזוב ומאז לא מסתכלים אחורה. המדינה כושלת שוב ושוב, אין לנו סיבה לחזור חוץ ממשפחה שנשארה בדרום, ב"ש התפתחה צורה מדהימה מאז שעזבנו אבל עדיין הכל קטן ולא מספיק... אפילו האיצטדיון קטן!
רועי , תל אביב  |  04.05.16
לכל התגובות