אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הורה לפיפ"א לקבל את גיברלטר כחברה

בית המשפט הורה לפיפ"א לקבל את גיברלטר כחברה

בית המשפט לבוררות סולל את הדרך של הנבחרת הלאומית לשחק במוקדמות מונדיאל 2018

03.05.2016, 17:50 | שירות כלכליסט
בית המשפט הגבוה ביותר בספורט מחייב את פיפ"א להכיר בגיברלטר כחברה, ובכך סולל את הדרך של הנבחרת הלאומית לשחק במוקדמות מונדיאל 2018.

קראו עוד בכלכליסט

מגרש בגיברלטר. משמעות הפסיקה האחרונה היא שגיברלטר, שמונה 30 אלף אזרחים, תוכל להשתתף במוקדמות למונדיאל 2018, צילום: thetimes.co.uk מגרש בגיברלטר. משמעות הפסיקה האחרונה היא שגיברלטר, שמונה 30 אלף אזרחים, תוכל להשתתף במוקדמות למונדיאל 2018 | צילום: thetimes.co.uk מגרש בגיברלטר. משמעות הפסיקה האחרונה היא שגיברלטר, שמונה 30 אלף אזרחים, תוכל להשתתף במוקדמות למונדיאל 2018, צילום: thetimes.co.uk

בית המשפט לבוררות בספורט (CAS) צידד אתמול (ב') בערעור שהגישה גיברלטר נגד ההחלטה של פיפ"א מ-2014 לחסום את ההשתתפות שלה, אולם פאנל השופטים לא מורשה להעניק באופן ישיר חברות בארגון.

"הפאנל הורה פה אחד לקונגרס של פיפ"א לנקוט בכל הצעדים הנחוצים כדי להפוך את גיברלטר לחברה מלאה בפיפ"א בהקדם האפשרי, בתוך המגבלות של החוקה של פיפ"א", נכתב בהצהרה שפרסם בית המשפט.

הקונגרס של פיפ"א בו משתתפים נציגים של 209 החברות בארגון, יתכנס בשבוע הבא במקסיקו סיטי, והוא עשוי לאשר את הצטרפותה של חברה חדשה נוספת, קוסובו. היום אושרה חברותה של קוסובו באופ"א.

זה הניצחון השני שמשיגה גיברלטר ב-CAS, לאחר שפסיקה קודמת נגד אופ"א הובילה להצטרפותה לארגון הכדורגל האירופי ב-2013.

מנהיגי ההתאחדות הספרדית מתנגדים למהלך של גיברלטר, שגובלת בספרד, והועברה לבעלות בריטניה לפני למעלה מ-300 שנים. ספרד עדיין מערערת על הריבונות שלה.

הפסיקה האחרונה פירושה שגיברלטר, שמונה 30 אלף אזרחים, תוכל להשתתף במוקדמות למונדיאל 2018, שיוצאות לדרך בספטמבר.

פיפ"א וההתאחדות של גיברלטר לא אישרו באופן מיידי אם יתאפשר לגיברלטר להצטרף באופן מיידי ולהיכנס למוקדמות, או אם ההליך יידחה בשנה. "אנחנו מבינים שפיפ"א עובדת כדי להבטיח את ההכללה שלנו בסדר היום של הקונגרס שלה שיתקיים בשבוע הבא", נמסר מההתאחדות של גיברלטר.

בפסיקתם, ציינו השופטים שעל המועצה המנהלת של פיפ"א לפעול במהירות. המועצה, בראשה יושב נשיא פיפ"א ג'אני אינפנטינו, תיפגש כאמור בשבוע הבא במקסיקו סיטי.

בפגישה של הוועד הפועל של פיפ"א שהתקיימה בספטמבר 2014, נפסק שגיברלטר "לא עמדה בדרישות לחברות, ולכן הבקשה לא תעבור לדיון הקונגרס". הסיבה לדחייה הייתה שהטריטוריה הבריטית לא נחשבת למדינה עצמאית כפי שמתחייב מהחוקה של פיפ"א. החוקים עודכנו ב-2013, חודשיים לפני שגיברלטר הצטרפה לאופ"א.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות