אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוטרים סינים ישגיחו על תיירים ברחובות רומא צילום: Xinhua

שוטרים סינים ישגיחו על תיירים ברחובות רומא

בניסיון ראשון מסוגו באירופה, השוטרים הסינים יעבדו יחד עם המשטרה האיטלקית כדי לעזור לתיירים הסינים הרבים בעיר לפנות לרשויות המקומיות וליצור קשר עם לשכות דיפלומטיות

03.05.2016, 18:20 | שירות כלכליסט

המשטרה הסינית תפטרל ברחובות רומא ומילאנו, במסגרת ניסיון לעזור לתיירים מסין להרגיש בטוחים, כך הכריז שר הפנים האיטלקי היום.

השוטרים יעבדו עם המשטרה האיטלקית כדי לעזור לתיירים סינים לפנות לרשויות המקומיות וליצור קשר עם לשכות דיפלומטיות.

ניסיון זה הוא הראשון מסוגו באירופה, כך אמר השגריר הסיני באיטליה, לי רויו, בפגישת ההתנעה לפרויקט, נכתב בהצהרה מטעם משרד הפנים האיטלקי.

שוטרים סינים ליד הקולוסאום ברומא. שהתיירים ירגישו בטוחים, צילום: Xinhua שוטרים סינים ליד הקולוסאום ברומא. שהתיירים ירגישו בטוחים | צילום: Xinhua שוטרים סינים ליד הקולוסאום ברומא. שהתיירים ירגישו בטוחים, צילום: Xinhua
 

ארבעה שוטרים סינים, אשר אומנו על ידי איטלקים בבייג'ינג, יפטרלו ברחובות וילבשו מדים זהים למדיהם בסין, כך שתיירים הזקוקים לעזרתם יוכלו לזהותם בקלות.

על פי נתוני הלשכה הסינית לשיתוף פעולה בינלאומי, מעל לשלושה מיליון תיירים מהמדינה מגיעים לאיטליה בכל שנה.

"השירות תוכנן מתוך מחשבה על התיירים הסינים, ואם הוא יהיה משביע רצון, אנחנו נשקול צורות אחרות של שיתופי פעולה, בהתחשב בנוכחות המאסיבית של תיירים מסין במדינה שלנו", אמר שר הפנים האיטלקי, אנג'לינו אלפנו.

השוטרים ישתפו מידע עם המשטרה האיטלקית, החל מהיום ועד ה-13 במאי.

ליאו ג'ינרונג, ראש הלשכה הסינית לשיתוף פעולה בינלאומי, אמר כי הצבתם של השוטרים היא "רגע היסטורי", והתייחס לפעם הראשונה שבה מופתה הדרך בין איטליה לסין, לפני 700 שנה בידי הסוחר הוונציאני מרקו פולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות