אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שבועיים במעצר: היהלומן חנן אברמוביץ משתחרר לביתו צילום: דנה קופל

אחרי שבועיים במעצר: היהלומן חנן אברמוביץ משתחרר לביתו

אברמוביץ ישהה במעצר בית למשך 30 יום ויפקיד ערבויות בגובה 1.5 מיליון שקלים. עוד נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בחקירה, בהם בנו תום שנעצר בשבוע שעבר

04.05.2016, 09:07 | זוהר שחר לוי

לאחר כשבועיים במעצר צפוי להשתחרר היום (ד') היהלומן חנן אברמוביץ החשוד במעילת ענק בבורסה ליהלומים, זאת לאור הסכמות שהושגו בין המשטרה לבין סנגוריו ובמסגרתן ישהה אברמוביץ במעצר בית למשך חודש.

אברמוביץ' חשוד במעילה של 60 מיליון דולר מסוחרי יהלומים בבורסה ליהלומים ובעבירות של איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

קראו עוד בכלכליסט

חנן אברמוביץ , צילום: דנה קופל חנן אברמוביץ | צילום: דנה קופל חנן אברמוביץ , צילום: דנה קופל

החקירה בעניינו החלה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב לאחר תלונה שהוגשה על ידי הנהלת הבורסה ליהלומים וכן תלונות של סוחרים מהם נטל אברמוביץ' סחורות לצורך מכירתן אך לא שילם עליהן.

במהלך החקירה עלה החשד כי אברמוביץ מסתיר יהלומים בשווי של עשרות מיליוני שקלים, ככל הנראה בהונג קונג, ובמסגרת החקירה אף התבקש מטעם המשטרה לבצע חיקור דין במדינה.

בתחילת השבוע האריכה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי-כץ, את מעצרו של אברמוביץ ב-4 ימים נוספים. כעת הגיעו חוקרי המשטרה להסכמה עם סנגוריו, עוה"ד אורי קינן ועדי כרמלי, באשר לתנאי שחרורו.

במסגרת ההסכמות ישהה אברמוביץ' במעצר בית מלא למשך 30 יום ויפקיד ערבויות בגובה 1.5 מיליון שקלים. עוד נאסר על אברמוביץ ליצור קשר עם המעורבים בחקירה, בהם בנו תום שנעצר בשבוע שעבר, הורי אשתו וכן חברות בחו"ל ובארץ למשך 60 יום. על אברמוביץ ייאסר לצאת מהארץ למשך 180 יום וקווי הטלפון והאינטרנט בביתו ינותקו למשך חודשיים.

על אף השחרור, החקירה בפרשה תימשך וכבר מחר צפויה להתחדש חקירתו של אברמוביץ במשרדי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות