אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכיסא לכיסא: מנכ"לית הבורסה לשעבר מועמדת לדירקטוריון לאומי צילום: אביגיל עוזי

מכיסא לכיסא: מנכ"לית הבורסה לשעבר מועמדת לדירקטוריון לאומי

בנק לאומי פירסם את רשימת המועמדים לדירקטוריון - שכוללת בין השאר את אסתר לבנון, וכן את מנכ"לית ביטוח לאומי לשעבר אסתר דומיניסיני

04.05.2016, 12:22 | רעות שפיגלמן

בנק לאומי פירסם היום (ד') את רשימת המועמדים לדירקטוריון.

המועמדים עברו את הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים, שהמליצה על מינויים של דוד ברודט ויואב נרדי המכהנים כיום בדירקטוריון בתפקידי יו"ר ודירקטור רגיל בהתאמה, וסיימו שתי כהונות כך שהם יכולים להמשיך לכהונה שלישית נוספת בכפוף לאישור אסיפת בעלי המניות.

קראו עוד בכלכליסט

עוד ממליצה הוועדה על מינויים של אסתר לבנון, שכיהנה בעבר כמנכ"לית הבורסה, ועל מינויה של רגינה אונגר - שהיתה חברה בדירקטוריון כור, ובחנה את עסקת רכישת כלל ביטוח. בית ההשקעות פסגות התנגד אז ב-2013 לעסקה ולכן אונגר נכנסה ל"רשימה השחורה" בפסגות - רשימה הכוללת את שמותיהם של דירקטורים שפסגות מתנגד למינויים.

אונגר מכהנת כדירקטורית בצים מטעם מחזיקי איגרות החוב, וברפאל, החברה הממשלתית, ומשמשת כמרצה באוניברסיטת תל אביב. סוגיית כהונתה של אונגר בדירקטוריון צים וברפאל במקביל לכהונתה בדירקטוריון לאומי אינה בעייתית מבחינת חוק הריכוזיות, שכן מדובר בתאגידים שאינם מופיעים ברשימת התאגידים הריאליים המשמעותיים. בכל מקרה, במידה שיימצא ניגוד עניינים אונגר תיאלץ לבחור בין השניים. 

פסגות מחזיק ביותר מ-4% ממניות בנק לאומי. ואולם אין הכרח שכניסתה של אונגר לאותה רשימה בעבר תשפיע על הצבעת פסגות באסיפת בעלי המניות הקרובה שתתקיים ב-29 ביוני. בהקשר זה, גורמים בשוק מציינים שמדובר על אירועים שהתרחשו לפני כמה שנים טובות, ולכן ההחלטה אם להצביע בעד או נגד מינויה של אונגר לדירקטוריון לאומי על ידי פסגות תיבחן בהתאם לנסיבות היום, ולא בהכרח תיפסל בגלל מאורעות עבר. 

עוד מציעה הוועדה את מינוים של יצחק פרנקוביץ', יצחק שריר ואסתר דומיניסיני כדירקטורים רגילים. דומיניסיני כיהנה בעבר כמנכ"לית המוסד לביטוח לאומי. על מינוים של דירקטורים חיצוניים ממליצה הוועדה על יורם מיכאליס ויצחק אידלמן. מי שמכהנים היום כדירקטורים חיצוניים הם תמר גוטליב, חיים סאמט, ציפורה סמט וגבריאלה שלו. 

אסתר דומיניסיני, צילום: אוראל כהן אסתר דומיניסיני | צילום: אוראל כהן אסתר דומיניסיני, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
למיספר 3 - אתה כותב מבלי שאתה מכיר אותה.
אסתר דומיניסיני היא מועמדת ראויה בהחלט. עבדתי איתה ואני מכיר את היכולות שלה. היא אישה רצינית, חכמה ובעלת ניסיון. מכירה את עבודת הדירקטוריון ויודעת לעמוד על דעתה גם אם אינה תמיד פופולרית. אני בדעה שהיא תשמש כדירקטורית מועילה בלאומי ותדע בין השאר להתמודד עם האתגרים העכשוויים של הבנק שהם לאזן בין רצון הבנק לרווחיות, תעסוקת העובדים והיעילות בבנק ורווחת ציבור הלקוחות.
מכיר אותה  |  04.05.16
לכל התגובות