אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא הוגשו הצעות לשני מכרזי בנייה של מחיר למשתכן בערד וירוחם צילום: ישראל יוסף

לא הוגשו הצעות לשני מכרזי בנייה של מחיר למשתכן בערד וירוחם

בערד פורסמו מכרזים לבניית 102 יח"ד ובירוחם לבניית 148 יח"ד. גורמים בענף הבנייה מעריכים כי הסיבה המרכזית לכישלון המכרזים ביישובי הדרום נובעת מהמחסור בידיים עובדות

04.05.2016, 17:04 | אביב גוטר

הבוקר הודיע משרד האוצר מוקדם כי נסגרו בהצלחה שני מכרזים מחיר למשתכן ברכסים ואילת, אולם במקביל נסגרו מכרזים ל-5 מגרשים בערד וירוחם, שלא הוגשו לאף אחד מהם הצעות.

בערד פורסמו מכרזים ל-3 מגרשים בשכונת יהושפט לבניית 102 יחידות דיור ובירוחם 2 מגרשים בהרחבה הדרומית בעיר לבניית 148 יחידות דיור. במכרז נוסף שנסגר בחודש שעבר בדימונה לבניית 126 בשלושה מגרשים התמודד רק יזם אחד – א.אבאל – שזכה במגרש הקטן ביותר לבניית 24 יחידות דיור בלבד.

שטחי בנייה בירוחם (ארכיון), צילום: תומי הרפז שטחי בנייה בירוחם (ארכיון) | צילום: תומי הרפז שטחי בנייה בירוחם (ארכיון), צילום: תומי הרפז

מדובר כבר בפעם השנייה שהמכרזים בירוחם ודימונה מפורסמים לאחר שנסגרו לפני שלושה חודשים ללא הצעות, חזרו לתיקונים אצל הגורמים המקצועיים במטרה להפוך אותם לאטרקטיביים יותר, אולם ללא הצלחה. גם באופקים חלק מהמגרשים נסגרו ללא הצעות. העובדה כי כל הערים הללו נמצאות בנגב עשויה להעיד כי תוכנית מחיר למשתכן, שנועדה למתוח את אזורי הביקוש ולעודד זוגות צעירים להתיישב בפריפריה, מחטיאה במקצת את המטרה כאשר מדובר ביישובי הדרום.

גורמים בענף הבנייה מעריכים כי הסיבה המרכזית לכישלון המכרזים ביישובי הדרום נובעת מהמחסור בידיים עובדות והעובדה כי מרבית פועלי הבניין באזור הם פלסטינים שצריכים לחזור למחסום עד השעה 16:00 מצמצמת את שעות הפעילות ובכך מגדילה את הסיכון כי תהליך הבנייה יתעכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות