אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב בין מאוחדת ומכבי על המבוטחים הגיע לאשדוד

הקרב בין מאוחדת ומכבי על המבוטחים הגיע לאשדוד

שלטי חוצות באשדוד של קופת חולים מכבי רמזו כי למבוטחיה תהיה עדיפות בבית החולים החדש של אסותא, אף שמדובר בבית חולים ציבורי. בתגובה מאוחדת יצאה בקמפיין חוצות נגדי ברחבי העיר, ובמקביל התלוננה על מכבי במשרד הבריאות

05.05.2016, 06:57 | ספי קרופסקי

הקרב בין קופות החולים מאוחדת למכבי עובר לשלטי החוצות באשדוד. מאוחדת תלתה בימים האחרונים שלטי חוצות ברחבי העיר עם הכיתוב "פראיירים מסתפקים רק באסותא, במאוחדת תוכלו לבחור בכל בית חולים שתרצו. גם באסותא". כזכור, רשת בתי החולים אסותא, חברת בת של קופת החולים מכבי, מקימה בימים אלה בית חולים ציבורי חדש באשדוד שעתיד להיפתח בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת אנשי מכבי, בניגוד למה שעולה מהשלטים שנתלו, באתר של מאוחדת נכתב כי מבוטחיה בערים אשדוד ואשקלון יכולים לבחור בין בתי החולים ברזילי באשקלון, וולפסון בחולון ובמרכז הרפואי שיבא בתל השומר. מנגד, באתר של מכבי מצוין כי חבריה יכולים לבחור "בכל אחד מבתי החולים שבהסכם, ללא קשר למיקום הגיאוגרפי, אלא אם צויין אחרת".

השלט של מאוחדת נתלה בתגובה לשלט שתלתה בעיר קופת החולים מכבי שבו נכתב מעל לכרטיס חבר של מכבי, "הכרטיס שפותח לך דלתות באסותא". במכתב ששיגר מנהל אגף שיווק ושירות במאוחדת רון שולויס בחודש שעבר לסמנכ"לית קופות חולים במשרד הבריאות רויטל טופר חבר־טוב, נכתב כי "מזה זמן מפרסמת מכבי שירותי בריאות, בצוותא עם בית החולים אסותא באשדוד פרסומים המצביעים על העדיפות שתהיה לחברי מכבי בבית החולים האמור".

שלטי חוצות של מכבי ומאוחדת באשדוד שלטי חוצות של מכבי ומאוחדת באשדוד שלטי חוצות של מכבי ומאוחדת באשדוד

שולויס מוסיף שהפרסום אינו חוקי בגלל שבית החולים שעתיד להיפתח הוא ציבורי וכי "הפרסום האמור הינו אסור גם למכבי. הבטחת עדיפות לחברי מכבי בבית החולים היא הבטחת טובת הנאה האסורה על פי תקנה 2 לתקנות ביטוח בריאות ממלכתי". לסיכום, הוא דורש מטופר חבר־טוב להביא להסרת את השלט.

קופת החולים מכבי נחשבת לחזקה יותר מקופת החולים מאוחדת באשדוד שאיבדה ב־2015 מעל לאלף מבוטחים מהעיר שנדדו לקופה אחרת, בעוד מכבי צירפה כמות דומה של מבוטחים בעיר.

המתיחות בין שתי קופות החולים החלה במרץ האחרון לאחר ש"כלכליסט" חשף התכתבות פנימית בין מנהל מחוז ירושלים במאוחדת למשרדי האוצר והבריאות, שממנה עלו האשמות קשות כלפי מכבי בנוגע לתחרות על רופאים במחוז ירושלים, בו שולטת מאוחדת.

במכתב האשים מנהל המחוז מטעם מאוחדת את אנשי מכבי ב"אסטרטגיה של גניבת רופאים והעברת מבוטחים באמצעותם", והוסיף כי אסטרטגיה זו "תוביל לעליית שכר במערכת כולה". מכאן התגלגלו האשמות הדדיות בין הקופות על ניסיונות לשדל מבוטחים לעבור לקופה השנייה בדרכים פסולות.

בית החולים נבנה בימים אלו והוא צפוי להיפתח בשנה הבאה. אסותא אשדוד נחשב לפרויקט הדגל של החברה והוא יתפרש על פני 70 דונם ויכיל מבנה מרכזי בו עשר קומות, בהן מחלקות מיון, לידה, ילדים, דיאליזה, כירורגיה ועוד.

ממכבי נמסר בתגובה: "הפרסום של מאוחדת פוגע ומזלזל בתושבי אשדוד וחסר יושרה ואמינות. כרטיס מכבי מאפשר לחברים לקבל שרותים רבים באסותא בכל רחבי הארץ. הסדר דומה היה עם הדסה במשך שנים".

ממאוחדת נמסר בתגובה: "השילוט של מאוחדת מדוייק. .מאוחדת נאלצה להציב את השלט רק כמענה לפרסומים הלא חוקיים שהעלתה מכבי כדי להטעות את תושבי אשדוד לחשוב כאילו תהיה זיקה בין חברות במכבי לקדימות כלשהי בקבלת שירות בבית החולים הציבורי שאסותא מקימה בעיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות