אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל גבאי וחגי אולמן רוצים להוביל את מכירת כלל ביטוח צילום: עמית שעל ישראל הדרי

אייל גבאי וחגי אולמן רוצים להוביל את מכירת כלל ביטוח

מקורבים לאי.די.בי טוענים שמדובר במהלך שערורייתי שבו נאמני ההסדר מבקשים לגזור קופון נוסף. מקורבים לשניים: "הם הציעו להקים ועדה בהליך שהיה מרכך את המפקחת על הביטוח"

05.05.2016, 08:28 | גולן חזני

אייל גבאי וחגי אולמן, שני נאמני ההסדר של אי.די.בי, פנו שלשום לאי.די.בי בשעת לילה מאוחרת וביקשו להוביל את ההליך למכירת כלל ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

מקורבים לאי.די.בי טוענים כי מדובר בהצעה שערורייתית, שכן לגבאי ולאולמן ניגוד עניינים מובנה מעצם היותם חתומים על הסדר פשרה מטעם בעלי מניות המיעוט לשעבר באי.די.בי, שמעניק 100 מיליון שקל ממכירת השליטה בכלל ביטוח לבעלי המניות באי.די.בי פתוח, אם היא נעשית לפי שווי גבוה מ־75% מההון העצמי.

אותם גורמים טוענים שגבאי ואולמן מנסים, למעשה, לגזור קופון נוסף מאי.די.בי בדמות דמי טיפול במכירה. ״את כלל צריך למכור רק מי שהשקיע שני מיליארד שקל בחברה והוא בעל השליטה בה, ולא שום גורם חיצוני״, הם אמרו והוסיפו ״אין צורך בתשלום של עמלות נוספות לשום גורם״.

בסביבת גבאי ואולמן דוחים את הטענות ואומרים כי ההצעה היתה להקים ועדה מיוחדת בראשות אי.די.בי, שתטפל במכירת השליטה בכלל. גבאי ואולמן, לדבריהם, אמורים להיות חברים בוועדה — בהליך שהיה מביא את ברכת הדרך של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ומשכנע אותה לרכך את עמדתה ולאפשר את מכירת השליטה בהליך חדש, תוך ויתור על הפצת המניות בשוק.

״ההצעה לאי.די.בי היתה בדיוק ההצעה שלנו לבית המשפט, ונבעה מרצון לבצע הליך שקוף ויעיל, ולא משום סיבה אחרת. ניסינו לעזור להם להציל את המצב ולהיעזר בנו בדיון מול השופטת, כדי להתקדם — והכל מתוך אחריות״, אמרו בסביבת השניים.

אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי אייל גבאי וחגי אולמן | צילום: עמית שעל ישראל הדרי אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות