אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אורבנקורפ ברוח גבית לגיסין: העמידו החוב לפירעון מידי צילום: אוראל כהן

מחזיקי אורבנקורפ ברוח גבית לגיסין: העמידו החוב לפירעון מידי

העמדת החוב לפירעון מידי תעניק לגיסין, כונס הנכסים, כלים משפטיים לפעול למימוש הנכסים - ולפתוח במאבק מול הנאמן הקנדי, שאינו מוכן לשתף עמו פעולה

05.05.2016, 09:02 | אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של חברת אורבנקורפ הקורסת העמידו היום כצפוי את החוב שלהם לפירעון מידי. אלו נשמעו לבקשתו של עורך הדין גיא גיסין, שמונה לפני שבוע לכונס הנכסים של החברה מטעם בית המשפט המחוזי בתל אביב.

העמדת החוב לפירעון מידי תעניק לגיסין כלים משפטיים לפעול למימוש הנכסים כרצונו ותעניק לו רוח גבית להתמודד עם הנאמן הקנדי שאינו מוכן לשתף עמו פעולה.  

קראו עוד בכלכליסט

המהלך למעשה פותח באופן רשמי מאבק משפטי בין קנדה לישראל כאשר הנאמן הקנדי ינסה לנהל את תהליך מימוש הנכסים תחת בית משפט בקנדה בעוד שגיסין ינסה למשוך את המאבק לבית משפט בישראל. גיסין מסתמך על שטר הנאמנות של האג"ח שבו התחייב בעל השליטה כי בכל מקרה של סתירה בין דינים, תהיה ידו של הדין הישראלי על העליונה.

גיסין ביקש ממחזיקי האג"ח להעמיד את החוב לפירעון מידי לאחר שנתקל בהתנגדות מצד הנאמן הקנדי לשתף איתו פעולה. הנאמן הקנדי הסכים לקבל את גיסין כיועץ בלבד ולא היה מוכן לשתף אותו בהליך מימוש הנכסים.

משום שהתהליך הצפוי עתיד להיות כואב ויקר, ביקש גיסין כבר בתחילת השבוע מהמחזיקים להעמיד כרית ביטחון של 3 מיליון שקל לטובת הוצאות משפטיות שיצוצו בהמשך הדרך. בדומה למאבק המשפטי שקידמו מחזיקי האג"ח של חברת אמפל שבבעלות יוסי מימן, מחזיקי האג"ח של אורבנקורפ יצטרכו לממן עורכי דין ויועצים מקומיים שגובים שכר טרחה גבוה בהרבה מזה שגובים מקביליהם הישראלים.

אורבנקורפ היא חברת נדל"ן קנדית שעוסקת בייזום ובניה של דירות למגורים במחוז אונטריו קנדה. החברה גייסה בישראל אג"ח בהיקף של 180 מיליון שקל בדצמבר 2015, וארבעה חודשים בלבד לאחר מכן קרסה ונכנסה להליכים משפטיים. גם הבעלים שלה אלן ססקין החל השבוע הליכי פשיטת רגל אישיים.

עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות