אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעלומה בקאריביים צילום: אוראל כהן

פרשנות

תעלומה בקאריביים

בקשת הפירוק של USG קפיטל מלמדת שכספי המשקיעים נותבו לחברה זרה, כאשר החברה הישראלית העניקה שירותי גבייה, שיווק והפצה ללקוחות ישראלים על גבי מערכת המסחר

05.05.2016, 09:01 | תומר גנון

בקשת הפירוק של USG קפיטל, שהמפרק שימונה לה צריך על פניו להפליג עד לים הקאריבי כדי לאתר את מלוא הכספים שהושקעו בה, מלמדת יותר מכל על הכאוס בתחום זירות הסוחר.

זהו מפגש בין העולם הישן, שבו חברות שפועלות ללא פיקוח ואסדרה, לעולם החדש, שכולל סט כללים ותקנות שרשות ני"ע, בראשות שמואל האוזר, רוצה שהחברות יעמדו בהם. המפגש הזה חושף את אי־הסדר בתחום. איפה מרכזים את הכספים? מי בעל השליטה? מהן רמות המינוף? מהי הכתובת כשהחברה בקשיים?

המקרה של USG הוא דוגמה קלאסית לכך. בקשת הפירוק מלמדת בעצם שכספי המשקיעים נותבו לחברה זרה, כאשר החברה הישראלית העניקה שירותי גבייה, שיווק והפצה ללקוחות ישראלים על גבי מערכת המסחר. האם המשקיעים ידעו את כל זה? עדיין לא ברור. גם נושא הבעלות ואחריות נושאי המשרה הוא די מעורפל.

 

 לפי הבקשה, במרץ 2015 נרכשה החברה על ידי אטלנטיק ברוקר אינטרנשיונל ייעוץ והשקעות, ועברה שינוי בפעילותה. הלקוחות ידעו את זה? גם זה עדיין לא ברור. ומעל הכל מרחפת השאלה איפה בדיוק עכשיו נמצא כל הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות