אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן סיכמה את הרבעון הראשון עם עלייה במכירות וברווח הנקי צילום: סיון פרג'

תדיראן סיכמה את הרבעון הראשון עם עלייה במכירות וברווח הנקי

ברבעון הראשון של השנה רשמה תדיראן עלייה של 17% בהכנסות ל-152.6 מיליון שקל. הרווח הנקי טיפס ל-8.5 מיליון שקל

05.05.2016, 10:36 | רעות שפיגלמן

חברת מוצרי החשמל תדיראןמסכמת את הרבעון הראשון השנה עם עלייה של 17.6% בהכנסות שהסתכמו ב- 152.6 מיליון שקל. העלייה במכירות מיוחסת הן לגידול בכמות המזגנים שנמכרו והן לעלייה במחירים. 

תוצאות הרבעון הראשון אינן כוללות את חודש אפריל, שבו פורסמה הכתבה על המזגנים המסוכנים מבית תדיראן שייצורם הופסק לפני כמה שנים.  

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה ישנה התייחסות לכתבה ששודרה בחודש שעבר בערוץ 10, שדיווחה על מזגנים ישנים של תדיראן בעלי סכנת התלקחות. 

החברה מציינת כי הדירקטוריון קבע ש"אין בשידור הכתבה כשלעצמו כדי להשפיע באופן מהותי על תוצאותיה הכספיות של החברה, זאת בהתבסס, בין היתר, על הערכות הנהלת החברה ועל נתונים ראשוניים בדבר המשך קצב הגידול במחזור המכירות של מגזר מיזוג אוויר של החברה בחודש אפריל, זאת בהמשך לגידול שנרשם ברבעון הראשון של השנה".

הרווח הגולמי הרבעוני עמד על 38 מיליון שקל ומשקף עליה של כמעט 50% בהשוואה לרבעון המקביל. שיעור הרווחיות הגולמית עמד ברבעון הראשון על 25% לעומת 21% ברבעון המקביל. השיפור ברווחיות הגולמית, נבע משיפור בעלויות הרכש ומתיסוף של השקל אל מול הדולר, שסייע בהוזלת עלויות רכישת חומרי גלם מחו"ל.

התוצאות הטובות בשורה העליונה עברו גם לשורות התחתונות. ה- EBITDA הסתכם ב- 17.2 מיליון שקל - עלייה של כמעט 170% לעומת הרבעון המקביל.

הרווח הנקי עמד על 8.5 מיליון שקל, לעומת 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. תדיראן הציגה שיעור רווח של 5.6% - יותר מכפול ביחס לרבעון המקביל.

לדברי משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל החברה: "תדיראן פתחה את שנת 2016 עם תוצאות חזקות המשקפות המשך צמיחה בפעילות הליבה".

משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן, צילום: זהר שחר משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן | צילום: זהר שחר משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן, צילום: זהר שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות