אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מזועזעים שמגדל מעזה לבקש מסוכניה לפעול נגד רפורמת האוצר"

נחשף בכלכליסט

"מזועזעים שמגדל מעזה לבקש מסוכניה לפעול נגד רפורמת האוצר"

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ', הגיב על חשיפת המכתב של חברת מגדל לסוכניה ב"כלכליסט", ובו היא מציעה להם תגמול על כל לקוח שיחתום על התנגדות לחשיפת מידע הדרוש לאוצר להורדת דמי הניהול לחוסכים; אברמוביץ': "לא צריכים טובות של חברת ביטוח שתנסה לגרום לנו לסטות מדרך הישר"

05.05.2016, 11:13 | רחלי בינדמן

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ', הגיב לחשיפת "כלכליסט" הבוקר (ה') של המכתב שהפיצה מגדל בקרב סוכני הביטוח שלה המציעים תגמול לסוכנים שיחתימו עמיתים בקרנות פנסיה על מסמך שבו הם מסרבים להעביר מידע לאוצר כדי שהאוצר יוכל לפעול לאחד חשבונות בקרנות הפנסיה במטרה להוזיל את דמי הניהול לחוסכים.  

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מזועזעים שחברת ביטוח מעזה לבקש מסוכני ביטוח לעשות משהו שבעיניינו יכול לפגוע בציבור ולהיות עוולה צרכנית. אנחנו היינו בעד איחוד חשבונות הפנסיה", אמר אברמוביץ' ל"כלכליסט".

רק תחתום כאן וכאן סוכני מגדל יתוגמלו על כל לקוח שימנע מידע מהאוצר חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו נלחמת ברפורמה של האוצר, הקובעת שחשבונות פנסיה של לקוחות ממקומות עבודה שונים יאוחדו כדי לחסוך בדמי הניהול. לכלכליסט נודע כי החברה מציעה לסוכנים תגמול על כל לקוח שיחתום על התנגדות לחשיפת מידע הדרוש לאוצר להורדת דמי הניהול לחוסכים. במקרה של הירתמות מלאה מגדל תשאיר בידיה כ־44 מיליון שקל בשנה. מגדל: "ההתארגנות מקצועית והגונה" רחלי בינדמן, 30 תגובותלכתבה המלאה

הבוקר חשף "כלכליסט" מכתב שהפיצה מגדל בקרב סוכני הביטוח שלה ובו היא מציעה להם דרכים "להציף ערך" מרפורמת איחוד חשבונות הפנסיה. מדובר ברפורמה שנועדה לחסל את תופעת החשבונות המוקפאים בקרנות הפנסיה - אותם חשבונות שהחוסך הפסיק לבצע אליהם הפקדות, לרוב כי עבר מקום עבודה ודמי הניהול שלו זינקו למקסימום.

באגף שוק ההון באוצר רוצים לגרום לכך שכספי החוסכים יאוחדו תחת קרן הפנסיה הפעילה שלהם במקום העבודה החדש שנהנת מדמי ניהול נמוכים כתוצאה מהטבות שהשיג המעסיק. אלא שבמגדל הציעו לסוכנים תשלום של עשרות שקלים על כל טופס שבו יחתימו לקוח לסרב להעביר מידע לגבי החשבונות המוקפאים שלו למשרד האוצר כדי שהאחרון יוכל לפעול לאחד את חשבונותיו.

במגדל, שבשליטת שלמה אליהו ,הציעו לסוכנים עוד אפשרויות כמו לפנות ללקוחות מוקפאים בפנסיה של מקפת ולהציע להם לחדש את ההפקדות אליה תוך העברת הכספים מהקרן הנוכחית שלהם - פעולה לגיטימית וראויה. אך לצד זאת הציעו את האפשרויות החלופית של החתמת הלקוח שלא לשתף פעולה עם האוצר כדי לאחד את חשבונותיו.

עוד הוסיף אברמוביץ': "מהכרותי רבת השנים עם סוכני הביטוח שסוכני הביטוח מספיק חכמים בשביל לדעת מה טוב לציבור ולעשות מה שטוב לציבור כמו שעושים בחיי היומיום. לא צריכים את הטובה של חברת הביטוח שתנסה לגרום לנו לסטות מדרך הישר איפה שחושבים שיש עוולה שנעשת לציבור.

מימין: המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי מימין: המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי מימין: המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי

"אם לא היו סוכני ביטוח וחברת ביטוח הייתה משמתמש באנשי השיווק השכירים שלה כדי להחתים את הלקוחות. הרי למגדל יש משווקים פנימיים שעוקפים את חברות הביטוח אז היו המשווקים מחתימים את הלקוחות. לכן צריך סוכן ביטוח שמבין את האינטרס הצרכני. זה הערך המוסף", אמר אברמוביץ'.

נשיא לשכת סוכני הביטוח התייחס לכך שהלשכה פועלת לשנות את מודל התגמול לסוכני הביטוח כך שלא ייגזר מדמי הניהול שמשלם הלקוח. "חייבים להפריד בין דמי הניהול לעמלת הסוכן. אסור להם לגרום לסוכן להיות בניגוד עניינים שבו יצטרך לבחור בין העמלה שלו לטובת הלקוח. אנחנו גם תומכים בהורדת דמי הניהול לחוסכים ל-3% מההפקדות ו-0.25% מהצבירה. איפה שהאינטרס של הצרכן יתנגש באינטרס שלי אני לטובת הצרכן ואוותר על האינטרס שלי", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
כאן חייבת המדינה להיכנס ולהיתערב ולא לתת תחברות
כאלה לפגוע בלקוחות שלה, רק בגלל שזה תחום אפור ושבו יש הרבהההההההה חוסר הבנה של הלקוחות. זה תחום די מסובך עם ערבה פילפולים וניסוכים שךא לטובת האזרח. בסיכומו של דבר המדינה היא זו שתיסבול מכך שיעשקו את הלקוחות כי יהיו הרבה מיקרה סעד בעתיד
מושיקו  |  05.05.16
לכל התגובות