אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש באיטליה קבע: מותר לגנוב אוכל צילום: טל שחר

ביהמ"ש באיטליה קבע: מותר לגנוב אוכל

בפסיקה יוצאת דופן זוכה הומלס מגניבה מסופרמרקט ומעונש מאסר של שישה חודשים. ביהמ"ש העליון ברומא הכריע שגניבת כמות קטנה של מזון מתוך חרפת רעב אינה פשע

05.05.2016, 21:19 | שירות כלכליסט

גניבת מזון מסופרמרקטים מתוך צורך לא אמורה להיחשב לפשע, כך פסק בית המשפט העליון של איטליה.

הפסיקה יוצאת הדופן נרשמה בתיק שבו ב-2011 הואשם הומלס בניסיון לגנוב שתי חתיכות גבינה וחבילת נקניקיות בשווי כולל של 4 יורו מסופרמרקט בגנואה באיטליה.

רומן אוסטריאקוב, מהגר מאוקראינה, נצפה על ידי אחד הקונים בחנות, שדיווח לצוות הסופרמרקט. אוסטריאקוב נתפס ונשלח לבית המשפט, שגזר עליו 6 חודשים מאסר וקנס של 100 יורו – שלא היה בהישג ידו לשלם.

ילד גונב מסופרמרקט (ארכיון), צילום: איי אף פי ילד גונב מסופרמרקט (ארכיון) | צילום: איי אף פי ילד גונב מסופרמרקט (ארכיון), צילום: איי אף פי

עורכי דינו של אוסטריאקוב הגישו ערעור אולם הוא נדחה. בשלב השני והסופי של הערעור – זכות העומדת לכל נאשם באיטליה – האישום נדחה והעונש בוטל, לאחר שבית המשפט העליון ברומא הכריע השבוע שגניבת כמות קטנה של מזון מתוך חרפת רעב "אינה פשע".

"מצבו של הנאשם והנסיבות שבהן השיג את הסחורה מראות שהוא לקח כמות קטנה של מזון כזו שתספיק לו להתגבר על הצורך המיידי והחיוני בתזונה", נכתב בהחלטת בית המשפט. "אין להעניש אנשים רק בגלל שהם נאלצים לגנוב כמות קטנה של מזון כדי להצליח לעמוד בדרישה הבסיסית של להזין עצמם".

העיתון האיטלקי "לה סטמפה" שיבח את החלטת בית המשפט וכינה אותה "ניצחון החמלה" בזמנים שמשבר הכלכלה והאבטלה הגואה מביאים כל כך הרבה אנשים על סף עוני. "החלטת בית המשפט מזכירה לכולנו שבמדינה מתורבתת, אסור לתת לאנשים למות מרעב", נכתב בעיתון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות