אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארץ זבת חלב ודבש צילום: רויטרס

ארץ זבת חלב ודבש

הפרמיירליג תשלם לפחות 100 מיליון ליש"ט לכל אחת מקבוצות הליגה בעונה הבאה. סכום שיגמד את זה שתיהנה ממנו, למשל, באיירן מינכן

07.05.2016, 17:08 | אוריאל דסקל

אתלטיקו מדריד כבר עכשיו יכולה לבנות על הכנסה של 100 מיליון יורו מזכויות שידור בעונה הבאה. על פי חישובים שנעשו ב"מארקה", אתלטיקו מדריד, בעקבות הסכם זכויות השידור הקולקטיבי של לה ליגה, תקבל כ-100 מיליון יורו בעונה מזכויות שידור, עלייה ניכרת מה-45 מיליון יורו שקיבלה העונה. מבחינת אתלטיקו מדריד מדובר בשדרוג רציני.  

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי מידלסברו פורצים למגרש. הקבוצה מצפון מזרח אנגליה הבטיחה לעצמה הכנסה של 200 מיליון ליש"ט - כ-253 מיליון יורו בשנתיים הקרובות. 100 מיליון ליש"ט לפחות מזכויות שידור בעונה הבאה ו-70 מיליון ליש"ט ב"דמי מצנח" במקרה של ירידת ליגה, צילום: רויטרס אוהדי מידלסברו פורצים למגרש. הקבוצה מצפון מזרח אנגליה הבטיחה לעצמה הכנסה של 200 מיליון ליש"ט - כ-253 מיליון יורו בשנתיים הקרובות. 100 מיליון ליש"ט לפחות מזכויות שידור בעונה הבאה ו-70 מיליון ליש"ט ב"דמי מצנח" במקרה של ירידת ליגה | צילום: רויטרס אוהדי מידלסברו פורצים למגרש. הקבוצה מצפון מזרח אנגליה הבטיחה לעצמה הכנסה של 200 מיליון ליש"ט - כ-253 מיליון יורו בשנתיים הקרובות. 100 מיליון ליש"ט לפחות מזכויות שידור בעונה הבאה ו-70 מיליון ליש"ט ב"דמי מצנח" במקרה של ירידת ליגה, צילום: רויטרס

לשם השוואה, באיירן מינכן - אלופת גרמניה - תקבל רק 50 מיליון יורו מזכויות שידור בעונה הבאה. בכלל, בעקבות ההחלטה של מינהלת הליגה הספרדית למכור את זכויות השידור ביחד ולפזר את הכסף בצורה יותר שיווינית, ריאל מדריד וברצלונה ימשיכו לקבל 140 מיליון יורו כל אחת - אבל הקבוצות הקטנות יקבלו הרבה יותר. אייבר, למשל, תקבל 43 מיליון יורו במקום 18 מיליון יורו שקיבלה העונה. סביליה תקבל 60 מיליון יורו, עלייה משמעותית מה-32 מיליון שקיבלה עד כה וכו'. 

העניין הוא, שזה כסף קטן ביחס למה שהבטיחה לעצמה מידלסברו, שסיימה בתיקו 1-1 במשחק העונה נגד ברייטון והבטיחה לעצמה עליית ליגה יחד עם ברנלי.

הקבוצה מצפון מזרח אנגליה הבטיחה לעצמה הכנסה של 200 מיליון ליש"ט - כ-253 מיליון יורו בשנתיים הקרובות. 100 מיליון ליש"ט לפחות מזכויות שידור בעונה הבאה ו-70 מיליון ליש"ט ב"דמי מצנח" במקרה של ירידת ליגה. כמו כן, ההערכות של דלויט הן שההכנסות מחסויות ומכירת מנויים וכרטיסים יעלו ב-30 מיליון ליש"ט לפחות. זה לא רע עבור קבוצה שההכנסה שלה העונה עומדת על כ-30 מיליון ליש"ט.

אם מידלסברו תישאר עונה בפרמיירליג, ההכנסה המובטחת שלה תעמוד על כ-300 מיליון ליש"ט. ללא ספק - משחק העונה מול ברייטון היה אחד מהמשחקים החשובים בהיסטוריה של כלכלת הספורט.

בורו תרוויח בערך פי 2.5 יותר מבאיירן מינכן מזכויות שידור. בערך פי 3 יותר מבורוסיה דורטמונד. היא תרוויח מזכויות שידור יותר מכל קבוצה באיטליה - כולל יובנטוס. יותר מכל קבוצה בספרד, מלבד ברצלונה וריאל מדריד. ויותר משלושת הקבוצות שמכניסות הכי הרבה מזכויות שידור בצרפת ביחד. אלו סכומים פשוט לא נתפסים. בעונה הבאה כל הליגה ההולנדית ביחד תכניס כ-150 מיליון ליש"ט בלבד יותר ממידלסברו בשתי העונות הבאות. בעונה הקרובה תכניס מידלסברו יותר מכל קבוצות הכדורגל המקצועניות בישראל ביחד.

איך זה קורה?

הפרמיירליג תכניס 8.3 מיליארד ליש"ט מזכויות שידור בשלוש העונות הבאות. עלייה של 50% מהחוזה הנוכחי. ההכנסות יחולקו באופן שיוויני יחסית בין כל קבוצות הפרמיירליג - מה שיהפוך כל אחת מהקבוצות לאחת מ-30 הקבוצות העשירות באירופה. האלופה בשנה הבאה תכניס בערך 160- 170 מיליון ליש"ט בעונה הבאה. בערך 60 מיליון יורו יותר מברצלונה וריאל מדריד - שעד העונה היו הקבוצות עם ההכנסה הגבוהה ביותר מזכויות שידור באירופה.

מה כל זה אומר? זה אומר שלמידלסברו יש עכשיו סכומים אדירים שהם יכולים להשקיע בשוק בהעברות שחקנים ובשכרם, בהקמת צוות אנליסטים מיוחד כפי שיש לקבוצות הפאר באירופה, בצוות אימון עם מומחים מכל העולם, בשיווק גלובלי ועוד. הקבוצה הגיעה לארץ זבת חלב ודבש של הכדורגל העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות