אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרכז החדש של מיקרוסופט בארץ? קרקע המיועדת למשרדים בהרצליה פיתוח נמכרה ב-200 מיליון שקל

המרכז החדש של מיקרוסופט בארץ? קרקע המיועדת למשרדים בהרצליה פיתוח נמכרה ב-200 מיליון שקל

אקרו נדל"ן, קנדה ישראל ותדהר רכשו בשותפות קרקע המשתרעת על 10 דונם באזור התעשיה של הרצליה פיתוח. על השטח מתוכנן לקום מתחם משרדים ומסחר בהשקעה של 300 מיליון שקל נוספים. אחת האפשרויות שעומדות על הפרק היא השכרת השטח למיקרוסופט בעקבות מכרז שפרסמה לקמפוס עבורה

07.05.2016, 22:06 | דותן לוי

אקרו נדל"ן, קנדה ישראל ותדהר רכשו בחלקים שווים מגרש בשטח של כ-10 דונם באזור התעשיה של הרצליה פיתוח ובתמורה ל-200 מיליון שקל. מדובר בקרקע שממוקמת באזור החדש של הרצליה פיתוח בסמוך לכביש העוקף שמגיע למרינה אשר בחלקו הדרומי של המתחם. המוכרים הם בעלים פרטיים, בעיקר תושבי חוץ שהחזיקו בקרקע שנים רבות.

זכויות הבניה של המתחם עומדות על כ-45 אלף מ"ר המיועדים למסחר ומשרדים, ובכוונת החברות להקים את הפרויקט במתכונת של יזמות רגילה, ולא במסגרת של קבוצת רכישה כפי שקנדה ישראל ואקרו נדל"ן עושות לעתים.  

השותפים באקרו נדל"ן: זיו יעקבי, אילן קפון וצחי ארבוב, צילום: רפי דלויה השותפים באקרו נדל"ן: זיו יעקבי, אילן קפון וצחי ארבוב | צילום: רפי דלויה השותפים באקרו נדל"ן: זיו יעקבי, אילן קפון וצחי ארבוב, צילום: רפי דלויה

במסגרת הרכישה עלתה האפשרות כי מיקרוסופט תשכור את המתחם כולו והוא ייבנה בהתאם לדרישותיה, תוכנית זו הוצעה למיקרוסופט במסגרת מכרז שהחברה פרסמה להקמת קמפוס יעודי בהיקף דומה. יחד עם זאת ל"כלכליסט" נודע כי מדובר רק באפשרות אחת מיני רבות שעלתה, והחברות טרם קיבלו תשובה כלשהי ממיקרוסופט בנושא ובכל מקרה אין בכך בכדי לעכב את הפרויקט.

אקרו נדל"ן היא קבוצה יזמית נמצאת בבעלות צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקבי והיא אחראית על בנייתם של: מגדל אקרו נדלן ומגדל אלפא במתחם יצחק שדה החדש, מגדל רוטשילד 17, מגדל הגימנסיה, קולנוע ת"א, מתחם העסקים SEA VIEW בהרצליה פיתוח ועוד. קנדה ישראל נמצאת בבעלות ברק רוזן ואסי טוכמאייר אשר זכו לאחרונה במכרז מינהל להקמת פרויקט ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י בת"א. החברה הקימה בעבר את מגדל W בפארק צמרת, את מגדלי בלו, ויוזמת פרויקטים נוספים כמו פרויקט מידטאון בת"א.

לקנדה ישראל ולאקרו נדל"ן היו בעבר שותפויות נוספות בעיקר בהקמת פרויקטים במסגרת קבוצות רכישה. תדהר מנגד היא חברה יזמית אך גם מבצעת ונחשבת לאחת החברות הגדולות בענף אך היא חברה קונבנציונאלית יותר אשר רוב הפרויקטים שלה פונים לפלח שוק עממי יותר והיא בונה בראש העין, באור עקיבא, ברמת השרון ועוד. יחד עם זאת לתדהר יש גם ניסיון בנדל"ן מניב, היא מקימה כעת את קמפוס טבע ברעננה יחד עם חברת אלקטרה, מה שעשוי לפעול לטובתה בהתמודדות על המכרז של מיקרוסופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות