אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע,  דיסני, והרבה נפט: מה צפוי לנו בשבוע המסחר הקרוב? צילום: סי די בנק

טבע, דיסני, והרבה נפט: מה צפוי לנו בשבוע המסחר הקרוב?

דוחות טבע שיתפרסמו בשני יעמדו במוקד השבוע בת"א, וכך גם בכל ענף הפארמה העולמי. הכנסות דיסני צפויות להמשיך ולגדול, ESPN כנראה תמשיך לאכזב. שני דוחות נפט מרכזיים ירכזו תשומת לב מיוחדת לקראת סוף השבוע

08.05.2016, 11:38 | מיקי גרינפלד

השילוב של שבוע מסחר מקוצר בת"א ושקט יחסי בחזית המאקרו בארה"ב ובישראל מזמין על פי רוב הורדת ווליום מצד המשקיעים המקומיים - אלה נכנסים לעמדת המתנה לקראת החזרה לשגרה במחוזותינו וסדרת העדכונים החשובים מעבר לים.

הפעם, טבע משנה את כללי המשחק. 

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

ענקית הגנריקה העולמית, החברה הגדולה ביותר בת"א בשווי שוק ובמחזרי מסחר, תפרסם מחר לפני פתיחת המסחר בניו יורק את דוחותיה לרבעון הראשון.

עוצמת או חולשת הדוח של טבעצפויה להשליך כמובן לא רק על מניית טבע אלא גם על מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100, הן בשל משקלה במדדים והן בתוקף תפקידה הסמלי כמניה הגדולה בבורסה. טבע איבדה מתחילת השנה כ-20% מערכה.

כחברת הגנריקה הגדולה בעולם, תוצאותיה של טבע מרכזות תשומת לב מיוחדת של כל הגורמים הרלבנטים בשוק הפארמה העולמי. במידה שרכישת חטיבת הגנריקה של אלרגן תזכה בקרוב לאישור הרגולטורים האמריקאים, ייתכן שהדוח של מחר יהיה האחרון לפני השלמת המיזוג.

דואלית מרכזית נוספת שתפרסם מחר את דוחותיה לרבעון הראשון היא טאואר, הנמנית על ת"א 75 ות"א 100.

עוד בחזית הדוחות הישראלית, אך במקרה זה רק מעבר לים: קייט פארמההנסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 2.4 מיליארד דולר תפרסם את דוחותיה מחר. חברת הביופארמה איבדה כמעט מחצית מערכה מאז רמות השיא של נובמבר האחרון, ואיבדה כ-27% מתחילת השנה.

 ד"ר אריה בלדגרין, מייסד קייט פארמה ד"ר אריה בלדגרין, מייסד קייט פארמה  ד"ר אריה בלדגרין, מייסד קייט פארמה

דוחות דיסני

החברה האמריקאית הבכירה ביותר שתפרסם את דוחותיה השבוע היא וולט דיסני– דיסני תדווח על תוצאות הרבעון הפיסקאלי השני ביום שלישי לאחר הנעילה. האנליסטים צופים לדיסני הכנסות רבעוניות של 13.2 מיליארד דולר, מול 12.5 מיליארדדולר ברבעון המקביל אשתקד.

התרומה הגדולה ביותר לשורת ההכנסות צפויה להתקבל מחטיבת המדינה, כשהצפי עומד על 5.9 מיליארד דולר. תרומת חטיבת הפארקים תעמוד על פי הצפי על 5 מיליארד דולר, זו של אולפן הסרטים על 1.9 מיליארד דולר, ותרומת המוצרים על 1.4 מיליארד דולר. שורת ההכנסות של דיסני גברה על ציפיות האנליסטים ב-8 מתוך 10 הרבעונים האחרונים.

בשורה התחתונה, ציפיות האנליסטים עומדות על רווח של 1.39 דולר למניה, מול 1.23 דולר ברבעון המקביל, גידול של 13%. דיסני עמדה או התעלתה על צפי הרווח של השוק בכל הדוחות שפרסמה מאז הרבעון השני של 2011.

פעילות ESPN צפויה להמשיך להראות תוצאות חלשות, וסימני השאלה סביב המשך הדרך אינם יורדים מהפרק, למרות הגיבוי הפומבי שוולט דיסני נותנת לרשת הספורט הגדולה בעולם.

הסרט האחרון של מלחמת הכוכבים ימשיך להציג תרומה נכבדת להכנסות פעילות האולפנים, בעיקר בזכות מכירות טובות לשוק הביתי. סרט האנימציה זוטופיה היה הפתעה גדולה לטובה, ורשם ברבעון הכנסות של 255.9 מיליון דולר.

אנליסט נומורה אנתוני דיקלמט (DiClemente) אמר בשבוע שעבר כי "אנו צופים המשך של האפסייד בזכות סרטי 'ספר הג'ונגל' ו'קפטן אמריקה', שבדרך להכנסות סופ"ש פתיחה בארה"ב של בין 175 ל-200 מיליון דולר, מעבר לציפיות שלנו".

חדר בקרה של ESPN. ממשיכה לאכזב, צילום: אימג חדר בקרה של ESPN. ממשיכה לאכזב | צילום: אימג'בנק, Gettyimages חדר בקרה של ESPN. ממשיכה לאכזב, צילום: אימג

 

שוק הנפט מעדכן נתונים

בשבוע שקט יחסית מבחינת נתוני מאקרו בארה"ב, חזית הנפט תמקד השבוע עניין רב, לנוכח המשך המתיחות לוב ובניגריה – והסיכון הגדל להמשך הפעילות בקידוח הימי של שברון – ובעיקר לקראת הנתונים המרכזיים שיצאו בחציו השני של השבוע.

על אף העליות המתונות של ה-WTI והברנט ביום שישי (של 0.8%), שני המדדים רשמו בסיכום השבוע שעבר ירידות, של 2.7% ושל 4.2% בהתאמה - שבוע ראשון של ירידות לאחר 4 שבועות של עליות.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית תפרסם ביום חמישי את הדוח החודשי שלה שיכלול את עדכון התחזיות לחודשים הבאים. מאט פרי (Matt Parry), כלכלן נפט בכיר בסוכנות, אמר בסוף השבוע שקיימים סימנים להשפעה של צמצום ההיצע מול הגידול ברמת הביקושים.

"לאחר שההיצע בשוק בשנתיים האחרונות היה גבוה בהרבה מהביקושים באופן מדהים, אנחנו מתקרבים עתה לרמה של איזון. בצד של ההיצע לוקח זמן עד שרואים שינוי אך בצד של הביקוש התגובה היא מאד מהירה", אמר פרי.

ביום שישי צפוי להתפרסם דוח נפרד, חשוב לא פחות, של קרטל אופ"ק - הכולל את נתוני התפוקה של המדינות החברות בארגון. השחקנים בשוק יצפו בעיקר לנתוני התפוקה של סעודיה, יצרנית הנפט הגדולה בארגון.

לסעודיה יש מוטיבציה מיוחדת להגדיל את התפוקה על מנת לשמור על נתח השוק מול איראן, שחוזרת לפעילות בקצב מהיר לאחר הסרת הסנקציות. המתיחות בין שתי המדינות עמדה מאחורי כשלון המהלך של יצרניות הנפט מאופ"ק ומחוצה לה, שהתכנסו בתחילת אפריל בניסיון להגיע להחלטה מוסכמת על הקפאת רמות ההפקה.

רק לפני כמה ימים הודיעה סעודיה במפתיע על פיטורי שר הנפט עלי אל־נעימי ששימש בתפקידו מאז 1995. הפיטורים של אל נעימי בוצעו בהוראת המלך סלמאן, כחלק משורת שינויים במבנה הממשלה, במסגרת תכנית הפיתוח הסעודית "חזון 2030". התוכנית השאפתנית שעליה הכריזה סעודיה בשבוע שעבר נועדה להקטין את התלות של המשק הסעודי בהכנסות הנפט. מי שהגה ומוביל את התוכנית הוא האיש החזק כיום בשלטון הסעודי, בנו של המלך ושר ההגנה הנסיך מוחמד בן סלמאן.

הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמן, צילום: בלומברג הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמן | צילום: בלומברג הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמן, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות