אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיוי ממשיכה לאכזב את המשקיעים: תקצה לבעלי השליטה מניות בהנחה של 30%

מדיוי ממשיכה לאכזב את המשקיעים: תקצה לבעלי השליטה מניות בהנחה של 30%

החברה שמפתחת מכשיר רפואי להקלה על כאבי לידה ונסחרה לפי שווי של יותר מ-100 מיליון שקל ביוני 2014, נסחרת כעת לפי שווי חברה של 5.4 מיליון שקל בלבד

08.05.2016, 11:46 | גיל קליאן

חברת המיכשור הרפואי מדיויתעניק מניות בדיסקאונט משמעותי לבעלי השליטה שלה, כנגד הזרמת הון.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה בסוף השבוע כי יו"ר החברה, אהוד גינתי, ומנכ"ל החברה, ג'וש רורקה, יעמידו לחברה הלוואה של 100 אלף שקל. ההלוואה תועמד לחברה לא ריבית. במקביל הודיעה החברה כי תכנס אסיפת בעלי מניות על מנת לאשר השקעה של רורקה וגינתי במניות החברה, בעסקה שתשקף למניית החברה שווי של 35 אגורות. רורקה וגינתי יזרימו לחברה 600 אלף שקל, ויקבלו תמורת 1.7 מיליון מניות. ההזרמה תגדיל את חלקם של גינתי ורורקה, שמחזיקים כיום כ-33%, ליותר מ-45% ממניות החברה.

מניית החברה פתחה הבוקר (א') את המסחר במחיר של 49.9 אגורות, כך שהקצאת המניות, אם תאושר, משקפת דיסקאונט של 30% על מחיר השוק.

המוצר של מדיוי נקרא Laboraide. המוצר הוא מנשך שאמור לסייע ליולדות להפיג את הלחץ והמיגרנות בלידה, ובכך אמור לקצר את זמן הלידה. החברה היא ספין אוף של אופרו, חברה המפתחת מוצרים דומים לתעשיית הספורט שעובדת עם נבחרות ברחבי העולם.

בעבר הצליח המוצר של מדיוי להסעיר את המשקיעים, שהזניקו את החברה ביוני 2014 לשווי של יותר מ-100 מיליון שקל. כעת נסחרת החברה לפי שווי של 5.4 מיליון שקל בלבד.

את שנת 2015 סיימה מדיוי עם הכנסות של 159 אלף שקל בלבד – מספר רחוק דרמטית מהתחזיות של רורקה ביוני 2014. אז אמר רורקה ל"כלכליסט" על המוצר של החברה כי "צפי המכירות ל־2014 עומד על 5.6 מיליון שקל (בפועל עמדו המכירות באותה שנה על 200 אלף שקל – ג"ק). אבל הפוקוס שלנו הוא להגיע להתוויה של המיגרנות שהתחלנו לפתח, במקביל לכניסה משמעותית יותר עם המוצר לסיוע ללידה. הפוקוס שלי הוא להביא את החברה למקום בריא, אני רוצה שהיא תהיה מאוזנת בשורה התחתונה באמצע 2015". בפועל סיימה מדיוי את 2015 עם הפסד של 4.3 מיליון שקל, והיא עדיין רחוקה מאוד מאיזון.

המכשיר של מדיוי המכשיר של מדיוי המכשיר של מדיוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות