אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף לשותפות: כצמן וסגל רוכשים את חלקו של רונן אשכנזי בגזית ישראל צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

סוף לשותפות: כצמן וסגל רוכשים את חלקו של רונן אשכנזי בגזית ישראל

אשכנזי שהכניס את גזית גלוב להרפתקה הכושלת בדורי קבוצה, יסיים את תפקידו בחברה לאחר עשור; גזית גלוב מכרה לאשכנזי נכסים בשווי כולל של 120 מיליון שקל כך שאשכנזי יידרש לשלם 70 מיליון שקל

08.05.2016, 12:04 | אורן פרוינד

השותפות בין חברי הילדות דורי סגל ורונן אשכנזי הגיעה לסיומה כאשר חברת גזית גלוב השלימה היום (א') עסקה לרכישת חלקו (15.35%) של אשכנזי בחברה הפרטית, גזית ישראל, ובכך יעלו לאחזקה מלאה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

גזית ישראל, שמהווה את זרוע הנדל"ן המניב של גזית גלוב עם עשרה מרכזים מסחריים תחת המותג G שמוערכים בשווי של 2.2 מיליארד שקל, ירדה לאחרונה מהמדף לאחר שגזית גלוב לא הצליחה למצוא קונה במחיר הדרוש.

מימין דורי סגל וחיים כצמן מימין דורי סגל וחיים כצמן מימין דורי סגל וחיים כצמן

גורמים בשוק ההון העריכו כי כצמן וסגל העמידו אותה על המדף רק בכדי לקבל תו מחיר לביצוע עסקה עם אשכנזי. ההון העצמי של גזית פיתוח עומד על מיליארד שקל וזהו הסכום המינמאלי אותו דרשו לקבל.

החברה לא דיווחה על מחיר העסקה הנוכחית עם אשכנזי, אולם ל"כלכליסט" נודע כי גזית גלוב תשלם לאשכנזי על המניות שלו בחברה המחזיקה את הנכסים בישראל 50 מיליון שקל במה שגוזר לחברה (למרכזים המסחריים בלבד) שווי של 330 מיליון שקל.

מנגד, גזית גלוב מכרה לאשכנזי נכסים בשווי כולל של 120 מיליון שקל שכוללים את בית האיכרים ברחוב קפלן בתל אביב ומספר קרקעות בישראל. כך יוצא שבסופו של יום אשכנזי יידרש לשלם לגזית גלוב תשלום מזומן של 70 מיליון שקל. אשכנזי יתפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה, אולם ימשיך להחזיק ב-15% מהזכויות בקרקעות של החברה במקדוניה ובולרגיה שמועכרות בשווי של 300 מיליון שקל וימשיך לנהל את הפיתוח שלהן. עוד נודע לכלכליסט כי גזית ישראל צפויה לרשום הפחתות על עסקת דורי בהיקף של 200 מיליון שקל כך שאם מחברים את כל השווים מקבלים שווי חברה של 830 מיליון שקל לגזית ישראל.

אשכנזי יסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה ובכך למעשה שותפות של עשור בין כצמן וסגל לאשכנזי מגיעה לסיומה בטון צורם. השותפות הזו עלתה על שרטון לאחר הקריסה של קבוצת דורי, אותה קבוצה שמכרה גזית גלוב לעמוס לוזון בהפסד של מיליארד שקל לאחר שביצעה סטיות חמורות באומדני העלויות שלה ונכנסה לבור ענק של הפסדים.

רונן אשכנזי , צילום: עמית מגל רונן אשכנזי | צילום: עמית מגל רונן אשכנזי , צילום: עמית מגל

אשכנזי היה זה שהכניס את גזית גלוב להרפתקה הכושלת בדורי קבוצה (באמצעות גזית ישראל) והיה זה שעמד בראשה במהלך התקופה שבה נתגלעו הסטיות מבלי שהוא דיווח על כך לכצמן וסגל. ירון אשל, המשנה למנכ"ל גזית ישראל, ימונה למנכ"ל החברה במקומו של אשכנזי.

רחל (רוחה) לוין, מנכ"לית גזית-גלוב אמרה היום על העסקה: "הגדלת חלקנו בחברת גזית ישראל ל- 100% צפויה לייצר יעילות תפעולית והיא תואמת את האסטרטגיה העסקית של גזית גלוב להגדלת פעילות הנדל"ן הפרטי שבבעלותה. בשנים הקרובות נפעל לפיתוח והרחבת הפעילות של גזית ישראל ונמשיך לבסס את מעמדה כאחת החברות הבולטות בתחומה".

רונן אשכנזי אמר: "אני מודה לקבוצת גזית-גלוב, לבעלי השליטה ומנהליה ובעיקר לחבריי המסורים בגזית ישראל, על שותפות מוצלחת רבת שנים, שהביאה את החברה להיות מהמובילות בתחומה. אני מאחל לכולנו הצלחה רבה, ובעיקר לירון אשל, שאני בטוח שינהל את החברה במסירות ובמקצוענות שאפיינו אותו עד כה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות