אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטאות המובילות בעולם: איפה העברית? צילום: בלומברג

האוניברסיטאות המובילות בעולם: איפה העברית?

ה"טיימס" דירג 800 אוניברסיטאות מרחבי העולם. מבין 10 האוניברסיטאות המובילות, 6 הן אמריקאיות ו-3 בריטיות, ויש גם ייצוג לשוויץ. לאיזה מקום הגיעו האוניברסיטאות בישראל?

08.05.2016, 22:27 | שירות כלכליסט

אוניברסיטאות במדינות דוברות אנגלית ממשיכות לשלוט בעולם, כך עולה מהדירוג שפורסם במוסף להשכלה גבוהה של עיתון ה"טיימס". מבין 10 האוניברסיטאות המובילות בעולם, 6 הן אמריקאיות ו-3 בריטיות, כשיש נציגות אחת גם לשוויץ. המכון הטכנולוגי של קליפורניה זכה במקום הראשון המכובד, זו השנה השנייה ברציפות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדירוג שבו השתתפו 800 אוניברסיטאות מרחבי העולם, האוניברסיטה העברית היא האוניברסיטה המובילה בישראל, לאחר שדורגה במקום ה-178. הדירוג מבוסס על מספר קטגוריות, ביניהן רמת הלימודים, המחקר וכמות הציטוטים של מאמרים. האוניברסיטה העברית לדוגמה, זכתה לניקוד גבוה יחסית של 64.6 בקטגוריית הציטוטים.

שאר האוניברסיטאות הישראליות מדורגות בהמשך הרשימה, כשאין דירוג ספציפי לפי מיקום אלא טווח. תל אביב נמצאת בין המקומות 201-250, הטכניון בטווח בין 251-300, בר אילן בין 401-500, ובן גוריון וחיפה בטווח בין 501-600.

10 האוניברסיטאות הטובות בעולם:

1. המכון הטכנולוגי של קליפורניה, ארה"ב: זוכה בתואר זו השנה השנייה ברציפות. האוניברסיטה ידועה בזכות הפקולטה למדעים והתארים בהנדסה.  

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

2. אוקספורד, בריטניה: עלתה מקום אחד מהשנה שעברה, וכעת מוכתרת לאוניברסיטה הלא-אמריקאית הטובה בעולם. האוניברסיטה נוסדה בשנת -1096, ובין הבוגרים שלה נמנים 30 מנהיגים, כולל 26 ראשי ממשלה בריטים.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock , צילום: shutterstock

3. אוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב: סטנפורד מרוויחה מכך שהיא צמודה לעמק הסיליקון בסן פרנסיסקו. נשיא ארה"ב לשעבר הרברט הובר למד במחזור הראשון של האוניברסיטה ב-1895. הקמפוס של האוניברסיטה הוא הגדול ביותר בארה"ב.

 , צילום: cc by King of Hearts צילום: cc by King of Hearts , צילום: cc by King of Hearts

4. אוניברסיטת קיימברידג', בריטניה: עלתה מקום אחד מהדירוג של השנה שעברה. האוניברסיטה הוקמה לפני 800 שנה ונחשבת לאחת הוותיקות בעולם. היא כוללת מעל 100 ספריות, המחזיקות ביותר מ-15 מיליון ספרים.

 , צילום: cc by Extra Medium צילום: cc by Extra Medium , צילום: cc by Extra Medium

5. MIT, ארה"ב: 85 חתני פרס נובל למדו ב-MIT, שהוקמה ב-1861. באוניברסיטה אוהבים לעודד חדשנות ויזמות, והבוגרים שלה הקימו מעל ל-30 אלף חברות פעילות.

  , איור: רויטרס איור: רויטרס  , איור: רויטרס

6. הרווארד, ארה"ב: הידרדרה 4 מקומות מהשנה שעברה, אך בכל זאת מדובר באחד המוסדות הנחשבים בעולם. הרווארד היא גם האוניברסיטה הוותיקה ביותר בארה"ב. בשבוע שעבר נודע כי בתו של נשיא ארה"ב, מליה אובמה תלך בעקבות אביה ותלמד בה.

 , צילום: cc by chensiyuan צילום: cc by chensiyuan , צילום: cc by chensiyuan

7. פרינסטון, ארה"ב: פרינסטון מעניקה לסטודנטים אפשרויות מגורים לכל 4 שנות הלימודים, כך ש-98% מהסטודנטים גרים בקמפוס. הסביבה המרשימה גם מושכת 800 אלף מבקרים לקמפוס בכל שנה, שמספקים לאוניברסיטה הכנסה של 2 מיליארד דולר.

 , צילום: cc by davedgd צילום: cc by davedgd , צילום: cc by davedgd

8. אימפריאל קולג', בריטניה: עלייה של מקום לעומת השנה שעברה עבור האוניברסיטה הזו השוכנת במרכז לונדון. המיקום שלה גם הופך אותה לפופולרית בקרב סטודנטים זרים, המייצגים 51% מכלל הסטודנטים. האוניברסיטה מתמקדת בעיקר בלימודי מדעים.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס , צילום: רויטרס

9. המכון הטכנולוגי של ציריך, שוויץ: עלייה של 4 מקומות מהשנה שעברה, המכון הטכנולוגי של שוויץ ידוע הודות למחקר פורץ דרך וכן הלימודים הנבחרים במדעי החיים וטכנולוגיה. 21 חתני פרס נובל למדו או לימדו במוסד.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

10. אוניברסיטת שיקגו, ארה"ב: מרכז מוביל של לימודי מדעים. לאוניברסיטת שיקגו יש גם רשימה מכובדת של בוגרים, ביניהם הסופרים סול בלו וסוזאן סונטאג. באוניברסיטה הזו למד גם אינדיאנה ג'ונס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות