אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלטיק תתקין יציעי עמידה - הראשונה שתעשה זאת מאז אסון הילסבורו צילום: רויטרס

סלטיק תתקין יציעי עמידה - הראשונה שתעשה זאת מאז אסון הילסבורו

האלופה הסקוטית הכריזה על כוונתה להתקין יציעי העמידה בטוחה עבור עונת 2016-17. מאז האסון שהתרחש ב-1989 במסגרתו נמחצו למוות 96 אוהדים, נפתחו בבריטניה אצטדיוני מושבים בלבד, למרות שבמדינות רבות אחרות מותר לאוהדים לעמוד

08.05.2016, 17:26 | שירות כלכליסט

סלטיק עומדת להפוך לקבוצה הראשונה בבריטניה שתתקין יציעים בטוחים לעמידה באצטדיון שלה מאז אסון הילסבורו שהתרחש ב-1989, במסגרתו נמחצו למוות 96 אוהדים.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי סלטיק. אצטדיונים של מושבים בלבד הוצגו בבריטניה בעקבות אסון הילסבורו ב-1989, אך במדינות רבות ברחבי אירופה לאוהדי הכדורגל מותר לעמוד במשחקי הליגה הבכירה. אצטדיון הזיגנאל אידונה פארק של בורוסיה דורטמונד הוא דוגמה מעולה ליעילות של יציעים מסוג זה., צילום: רויטרס אוהדי סלטיק. אצטדיונים של מושבים בלבד הוצגו בבריטניה בעקבות אסון הילסבורו ב-1989, אך במדינות רבות ברחבי אירופה לאוהדי הכדורגל מותר לעמוד במשחקי הליגה הבכירה. אצטדיון הזיגנאל אידונה פארק של בורוסיה דורטמונד הוא דוגמה מעולה ליעילות של יציעים מסוג זה. | צילום: רויטרס אוהדי סלטיק. אצטדיונים של מושבים בלבד הוצגו בבריטניה בעקבות אסון הילסבורו ב-1989, אך במדינות רבות ברחבי אירופה לאוהדי הכדורגל מותר לעמוד במשחקי הליגה הבכירה. אצטדיון הזיגנאל אידונה פארק של בורוסיה דורטמונד הוא דוגמה מעולה ליעילות של יציעים מסוג זה., צילום: רויטרס

האלופה הסקוטית עומדת בחזית המאמצים להשיק מתקן שזוכה לפופולאריות ברחבי אירופה, והיא הכריזה על התכניות להתקין את יציעי העמידה הבטוחה (Rail seating) עבור עונת 2016-17.

בשלב הראשון, 2,600 אוהדים ימוקמו באזורים הללו בסלטיק פארק, זאת בעקבות דיאלוג מתמשך עם הרשויות שנמשך חמש שנים, והתייעצויות מעמיקות עם האוהדים.

"עבדנו ללא לאות על הנושא הזה, ואנחנו שמחים שהשגנו את האישור. ברחבי עולם הכדורגל, המציאות היא שאוהדים רבים בוחרים לעמוד במהלך משחקים. זוהי עובדה שעלינו לקבל ולהתמודד איתה, וגם לראות את הצדדים החיוביים שהם האווירה שהיציעים האלה מוסיפים למשחקים" הגיב פיטר לאוול, מנכ"ל הקבוצה.

"ההתקנה של יציעי העמידה בסלטיק פארק מייצגת השקעה בביטחון הצופים. המטרה העיקרית של סלטיק היא הביטחון והנוחות של האוהדים, והמערכת החדשה הזו תאפשר כעת לאוהדים לעמוד בבטחה ביציעים. יציעי העמידה נמצאים בכדורגל האירופי כבר זמן מה, והייתה דרישה לסוג מסוים של יציע בטוח בבריטניה בכלל ובפרט מהאוהדים שלנו. אנחנו בטוחים שיציעי העמידה יהפכו פופולאריים בקרב האוהדים ואנחנו מחכים להתקנתם".

בשלב זה, חוק צופי הכדורגל מ-1989 מחייב את הרשויות לוודא שהאוהדים הצופים במשחקי הקבוצות בשתי הליגות הבכירות באנגליה ישובים.

אצטדיונים של מושבים בלבד הוצגו בבריטניה בעקבות אסון הילסבורו ב-1989, אך במדינות רבות ברחבי אירופה לאוהדי הכדורגל מותר לעמוד במשחקי הליגה הבכירה. אצטדיון הזיגנאל אידונה פארק של בורוסיה דורטמונד הוא דוגמה מעולה ליעילות של יציעים מסוג זה.

מומחה האבטחה והבטיחות ד"ר סטיב פרוסדיק היה מעורב בעבודה של סלטיק בתחום זה ובהגשת הבקשה למועצת העיר גלזגו. "זהו יום נפלא למועדון ולאוהדים. זהו מהלך חלוצי מצד סלטיק, שמעמיד במרכזו את בטיחות האוהדים", הגיב. לראשונה בבריטניה, אוהדי הכדורגל יוכלו לעמוד ולצפות במשחק ממבנה שנבנה בכוונה תחילה ובטוח. צריך לשבח את המועדון והאוהדים שלו על הדרך שבה עבדו ביחד להציג את הנושא הזה בפני הרשויות. יש לציין לטובה גם את מועצת העיר גלזגו ושירותי החירום שלה, ראשית עבור ההתעמקות בהצעה ושנית על כך שהיה להם האומץ להעניק את האישור הראשון. אף שצפייה במשחקים בעמידה היא שכיחה, העמידה הזו בין שורות המושבים הפכה לדאגה בקרב המועדונים והרשויות. המועדון היה נחוש למצוא דרך טובה יותר לאפשר לאוהדים שרוצים לעמוד, לעמוד. לא היה שום ספק שלא נחזור לשוחות העמידה של פעם. אולם, יציעי העמידה הנמצאים בשימוש בגרמניה ובאוסטריה מספקים את הפתרון שהמועדון חיפש. המושב מתקפל וכל אוהד עומד בחלל המיועד לו מאחורי מעקה בגובה המותן. זוהי מערכת שפעלה בהצלחה באירופה במשך מספר שנים, ואני משוכנע שהיא תתגלה כמוצלחת ופופולארית בסלטיק פארק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות