אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפשרה נדחתה: שביתת הטסטרים נמשכת צילום: עטא עוויסאת

הפשרה נדחתה: שביתת הטסטרים נמשכת

משרד התחבורה סירב לקבל את הצעת בית הדין לעבודה. בוחני הנהיגה שובתים זה חודש וחצי בשל הפרטת מערך הטסטים

08.05.2016, 21:32 | תומר הדר

בוחני הנהיגה, ה"טסטרים" ימשיכו לשבות, זאת לאחר שהצעת הפשרה של נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים נדחתה הערב (א'). בשבוע שעבר הודיע משרד התחבורה כי יעתור לבית הדין בדרישה להפסיק את שביתת הבוחנים. דיון בנושא התקיים היום.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, בימים אלה מקדם משרד התחבורה את הפרטת מבחני הנהיגה. במסגרת הצעת הפשרה שמשרד התחבורה סירב לה, מוצע שכל הליכי המכרז להפרטת מבחני הנהיגה יוקפאו לחמישים יום במקביל להפסקת שביתת הבוחנים, וזאת על מנת לאפשר את קיומו של משא ומתן ענייני בין הצדדים למציאת פתרונות חלופיים למשבר.

השופט אייל אברהמי מתח ביקורת על דחיית ההצעה על ידי משרד התחבורה וכתב בהחלטתו כי "עם עובדים יש לדבר בוודאי עת מבקשים לנקוט בצעדים אלה". השופט אפשר למשרד התחבורה לשקול מחדש את עמדתו עד ליום ג' הקרוב.

לימודי נהיגה. גם המורים והתלמידים נפגעים, צילום: מיכאל קרמר לימודי נהיגה. גם המורים והתלמידים נפגעים | צילום: מיכאל קרמר לימודי נהיגה. גם המורים והתלמידים נפגעים, צילום: מיכאל קרמר

שביתת בוחני הנהיגה החלה לפני כחודש וחצי, לאחר שההסתדרות החליטה לשבש את עבודתם של בוחני הנהיגה בכל רחבי הארץ. ההחלטה התקבלה במהלך כינוס חירום של העובדים שהתקיים בעקבות הפרסום של משרד התחבורה, כי יוציא מכרז להפרטת מבחני הנהיגה המעשיים בישראל (טסט).

מי שנפגע מהשביתה, בין היתר, הם מורי הנהיגה. בהודעה ששלח לפני כחודש איגוד מורי הנהיגה נכתב: "השר בשלו, הבוחנים בשלהם ואנחנו מורי הנהיגה העצמאים הזעירים נפגענו אנושות משביתה זו. העבודה נעצרה, הפרנסה צנחה פלאים ורובנו מתקרבים לחג הפסח ללא יכולות כלכליות להערך כראוי לחג".

עם זאת, מורי הנהיגה אינם היחידים שמוחים על המחסור במבחני נהיגה. ל"כלכליסט" נודע אז שבעקבות הפסקת הטסטים ללומדי הנהיגה נוצר גם "פקק" של לומדי נהיגה שמחזיקים ברישיון נהיגה לרכב פרטי ומעוניינים לשדרג אותו לרישיון נהיגה למשאית. כתוצאה מכך, חלה פגיעה במסירות של כלי רכב בעלי רישיון ג', בעיקר בשוק הטנדרים הכבדים. זאת מכיוון שלקוחות שהזמינו רכבים כאלה - ובמקביל ציפו לקבלת רישיון הנהיגה לרכב כבד - נאלצים כעת להמתין עד שיוכלו לעבור מחדש טסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
בושה
אז הם שובתים ומה עם התלמידים ? שרוצים לגשת לטסט אין פה שום מחשבה כלפי הילדים שמשלמים מכיסם הפרטי וכעת עקב בעיית הטסטים יצטרכו לעשות עוד שיעורים עד שיוכלו לגשת וגם אז אף אחד לא מבטיח להם שיעברו את הטסט עקב הקריטריונים שהעמידו לעצמם הבוחנים לפי הנאמר פה 2 מתוך 10 אשר עוברים
8886000  |  27.01.17
11.
שימשיכו לשבות
כל הכבוד להם, המדינה ממשיכה לחפש מאיפה לחלוב ולחסוך כדי לממן ישיבות ואברכים נבלות אוכלי חינם. בכל מקום עבודה טוב עם תנאים טובים שעות עבודה נהדרים המדינה והחרדים אוכלים את הלב, הרי מה יקרה אם תהיה הפרטה יתחילו הקומבינות והחרטות וכל הנוכלים יכניסו את הראש.
אלירן , אשקלון  |  17.05.16
לכל התגובות