אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש רוצה להשתלט על פנינסולה צילום: עמית שעל

מיטב דש רוצה להשתלט על פנינסולה

בית ההשקעות מחזיק כיום 43.95% מפנינסולה; הוא מציע לרכוש עוד 7.25% ממניות החברה ב-12.2 מיליון שקל ולהגיע לאחזקה של 51.74% מפנינסולה

09.05.2016, 10:32 | רעות שפיגלמן

בית ההשקעות מיטב דש , שבשליטת משפחת סטפק ואלי ברקת, מבקשת להשתלט סופית על פנינסולה, שעוסקת באשראי לגופים חוץ בנקאיים ובנכיון צ'קים.

קראו עוד בכלכליסט

מיטב פרסמה אתמול אחה"צ (א') הצעת רכש ל-7.25% ממניות (9.7 מיליון מניות) פננינסולה לפי 1.25 שקל למניה. שווי השוק של פנינסולה הוא 146.3 מיליון שקל כך שההצעה משקפת פרמיה של 9.1% על מחיר השוק. תמורת ההצעה היא 12.2 מיליון שקל.  

מיכה אבני מייסד ומנכ"ל פנינסולה, צילום: עומר מסינגר מיכה אבני מייסד ומנכ"ל פנינסולה | צילום: עומר מסינגר מיכה אבני מייסד ומנכ"ל פנינסולה, צילום: עומר מסינגר

מיטב דש מחזיק כיום 43.95% מפנינסולה ומיכה אבני מחזיק 21.51%. אם תתקבל הצעת הרכש, בית ההשקעות יחזיק 51.74% מפנינסולה.

את דריסת הרגל הראשונה בפנינסולה ביצע בית ההשקעות באוגוסט אשתקד כשחתם מול פנינסולה על השקעה של 29 מיליון שקל תמורת 20% מהון חדש של פנינסולה. באוקטובר שעבר רכש מיטב דש 14% נוספים, במסגרת הצעת רכש לרכישה של עד 17.5% מהון פנינסולה. בכך החזיק מיטב עד אז 34% מהון פנינסולה. בהמשך בוצעו רכישות נוספות עד לשיעור אחזקה של 44% כיום. הנתח של מיטב דש בפנינסולה מומן מכספי הנוסטרו.

אין זו ההשקעה היחידה של מיטב דש בתחום האשראי הצרכני - באפריל אשתקד רכש בית ההשקעות 23% מחברת Eloan, פלטפורמה אינטרנטית למימון המונים בשיטת ה-P2P. עבור מיטב דש, כמו גם בתי השקעות אחרים, תחום האשראי הצרכני משמש מנוע צמיחה עתידי, בעיקר בזכות הרוח הגבית שהוא מקבל מצד הרגולציה שמעודדת תחרות למול המערכת הבנקאית.

בשלב זה בתי ההשקעות עדיין לא מעניקים באופן ישיר הלוואות צרכניות למעט הלוואות מתוך כספי הפנסיה שניתנות בתמורה לשעבוד הסכומים הצבורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות